Levits: Rietumi nedrīkst nogurt – nedrīkst aizmirst Ukrainas karu

Rietumi nedrīkst nogurt – Ukrainai nepieciešami visi ieroči, lai tā varētu aizstāvēties, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

“Davosas [pasaules ekonomikas] forums notiek Ukrainas zīmē. Tas ir galvenais jautājums, kas radījis visas problēmas. Es sevišķi virzīšu jautājumu par starptautisku Krievijas kara noziegumu izmeklēšanas tribunālu. Šeit ir nepieciešams liels pārliecināšanas darbs,” sacīja Levits.

Viņš norādīja, ka “rietumi nedrīkst nogurt, nedrīkst aizmirst Ukrainas karu.”: “Ir nepieciešams turpināt un palielināt palīdzību Ukrainai, sevišķi militāro palīdzību. [..] Ukrainai ir nepieciešami visi ieroči, lai tā varētu sevi aizstāvēt. Mēģināšu par to pārliecināt.”

16.–20. janvārī Valsts prezidents Egils Levits piedalīsies ikgadējā Pasaules ekonomikas forumā Davosā, kur tiksies valsts, privātā un pilsoniskā sektora līderi, lai konstruktīvos, uz nākotni vērstos dialogos apspriestu aktuālās norises pasaulē un rastu risinājumus publiskā un privātā sektora sadarbībai.

Pasaules ekonomikas foruma laikā E. Levits ir lūgts uzstāties diskusijā par demokrātiskās iekārtas stiprināšanu nākotnē (tiešraide) un vairākās diskusijās, kas veltītas Ukrainas jautājumiem, piemēram, par īpaša Starptautiska tribunāla izveidošanu Krievijas agresijas Ukrainā izmeklēšanai un starptautiskās kārtības atjaunošanu. Tāpat Valsts prezidents runās par ģeopolitiskās drošības jautājumiem un drošības aspektiem digitālajā laikmetā, enerģētikas, ekonomiskajiem, klimata u. c. jautājumiem.

Darba vizītes laikā Davosā Valsts prezidentam plānotas divpusējas tikšanās ar vairāku valstu līderiem, tai skaitā ar Šveices Konfederācijas prezidentu Alēnu Bersē (Alain Berset), Azerbaidžānas prezidentu Ilhamu Alijevu (Ilham Aliev), Pasaules ekonomikas foruma dibinātāju un valdes priekšsēdētāju Klausu Švābu (Klaus Schwab) u. c.

Valsts prezidentam plānotas arī tikšanās ar starptautisku uzņēmumu vadītājiem, tai skaitā ar Dr. Amiram Appelbaum, Israel Innovation Authority priekšsēdētāju, lai runātu par investīciju iespējām Latvijā, inovāciju ekosistēmas attīstību, izceltu Latvijas spējas un ekselenci.

Foto: Valsts kanceleja