Lems par Ziemassvētku tirdziņu norisi ārkārtējās situācijas laikā

Operatīvās vadības grupa (OVG) šodien, 25. novembrī, diskutēs par Ziemassvētku tirdziņu norisi ārkārtējās situācijas laikā.

Kā zināms, patlaban spēkā esošais regulējums nosaka, ka līdz 11. janvārim organizēta ielu tirdzniecību ir aizliegta.

Vairāki vietējie amatnieki un mājražotāji nosūtījuši vēstuli valdībai, aicinot atļautu rīkot gadatirgus pēc 15. novembra un Ziemassvētku tirdziņus. Vēstulē pausta neizpratne par lēmumu atļaut strādāt lielajiem tirgiem “sarkanajā režīmā”, bet īslaicīgo ielu tirdzniecību aizliegt pat “zaļajā režīmā”.

Jau aizvadītajā nedēļā OVG apsprieda Ziemassvētku tirdziņu iespējamo darbību un Ekonomikas ministrijai uzticēja sagatavot vairākus risinājumus, kurus šodien sanāksmē plānots izskatīt: “EM un uzņēmēji spiež uz to, ka Ziemassvētku tirdziņi jāļauj “sarkanajā režīmā”, VM piedāvā tos atļaut tikai ar “zaļo sertifikātu”. [..] Manuprāt, par tirdziņiem “zaļajā režīmā” jau sen vajadzēja vienoties. Es esmu pārliecināts, ka varēsim nonākt pie kopsaucēja.”

Premjers Krišjānis Kariņš norādījis, ka cer, ka šīs nedēļas laikā ministrijas šajā jautājumā spēs panākt vienošanos, lai jau nākamajā valdības sēdē otrdien varētu pieņemt jaunu regulējumu attiecībā uz āra tirdzniecību.