Kariņš cer jau nākamnedēļ pieņemt jaunu regulējumu attiecībā uz āra tirdzniecību

Āra tirdziņus jau sen vajadzēja atļaut “zaļajā režīmā”, šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja premjerministrs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Kā zināms, uz visu ārkārtējās situācijas laiku aizliegta ielu tirdzniecības organizēšana, tostarp gadatirgu, Ziemassvētku tirdziņu organizēšana. Mājražotāji un amatnieki ir neizpratnē par valdības pieņemto lēmumu jau otro gadu aizliegt Ziemassvētku tirdziņus.

“EM un uzņēmēji spiež uz to, ka Ziemassvētku tirdziņi jāļauj “sarkanajā režīmā”, VM piedāvā tos atļaut tikai ar “zaļo sertifikātu”. [..] Manuprāt, par tirdziņiem “zaļajā režīmā” jau sen vajadzēja vienoties. Es esmu pārliecināts, ka varēsim nonākt pie kopsaucēja,” pauda Kariņš.

Kariņš cer, ka šīs nedēļas laikā ministrijas šajā jautājumā spēs panākt vienošanos, lai jau nākamajā valdības sēdē otrdien varētu pieņemt jaunu regulējumu attiecībā uz āra tirdzniecību.

“Ja tāds regulējums būtu, tad tas būtu, ka tirdziņi būtu “zaļajā režīmā”. Par to, manuprāt, jau sen vajadzēja vienoties,” sacīja Kariņš.

“Sliktākajā scenārijā būs nepieciešami stingrāki ierobežojumi. Ja [saslimstība] nedēļā pieaugs vairāk par 10%, tas būs signāls, ka mums nebūs labi. Bet vēl līdz galam nav skaidrs, jo vakcinācijas aptvere turpina uzlaboties, vērtēsim situāciju un ceram uz labāko,” sacīja Kariņš.

Pēc viņa teiktā, vakcīnas noliktavās ir gan pirmreizējai, gan balstvakcinācijai, galvenais to visu īstenot: “Mums sistēma ir, mums ir jādara viss, lai uzrunātu cilvēkus. Tajā pašā laikā ir ļoti svarīgi cilvēkiem izmantot balstvakcinācijas iespēju.”