Lembergs: Ventspils brīvostas termināļu darbības rezultāti ir labi, kaut jāiztiek bez fanfarām

Ja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) rosina ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atkāpšanos no amata saistībā ar Šveices advokāta Rūdolfa Meroni darbību Ventspilī, tad tas ir pareizs lēmums, vērtējot termināļu darbības rezultātus, žurnālistiem ironiski norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Pēc viņa sacītā, Ventspils brīvostas termināļu kopējie darbības rezultāti ir ne tikai labi, bet pat iepriecinoši. “Kravu apgrozījuma pieaugums pret pagājušo gadu ir 1,6 miljoni tonnu, bet ar vērtējumiem jābūt pieticīgākiem bez fanfarām, tāpēc, ka pagājušajā gadā pirmie četri mēneši bija ļoti slikti,” norādīja Lembergs.

Pēc viņa sacītā, pieaugums noticis uz akmeņogļu rēķina.

Tajā pat laika slikti rezultāti joprojām ir Rūdolfa Meroni pārvaldītajiem termināļiem. “Krievija ir pieņēmusi lēmumu, ka naftas produkti caur Baltijas valstīm neiet. Un šī tendence redzama arī Ventspils ostas termināļos – īpaši slikti rezultāti ir “Ventspils nafta” un “Ventbunkers”, ko vada Ostaps Benders jeb Rūdolfs Meroni kopā ar ģenerālprokuroru Kalnmeieru. Laikam tāpēc Bordāns rosina Kalnmeieru atstādināt no amata,” ironizēja Lembergs.

Saskaņā ar Ventspils mēra sacīto, “Ventbunkeram” 5 mēnešos vajadzēja pārkraut vismaz divreiz vairāk, bet tika pārkrautas tikai nepilni 500 tūkstoši tonnas, kas, pēc Lemberga sacītā, ir “ļoti švaks rezultāts”.