Lembergs: Ventspilī būs 75 jaunas darba vietas šokolādes ražošanas fabrikā

Šobrīd ir tas brīdis, kad varu pateikt vienu labu ziņu. Ventspilī būs, kā apgalvo investori, šokolādes ražošanas fabrika, kurā plānots, ka strādās 75 cilvēki.

Ventspils brīvosta ir izīrējusi viņiem telpas. Viņi ir saņēmuši 2,5 milj. eiro Eiropas Savienības struktūrfondu naudu kā atbalstu projektam ar augstu pievienoto vērtību. Ir pasūtītas iekārtas no Austrijas. Un tiek jau izsludināts konkurss uz vadītāju vakancēm – galvenais grāmatvedis, galvenais inženieris, ēku ekspluatācijas speciālists. Pēc izsludinātajām algām tur figurē 2500 – 3000 eiro, tā kā izskatās cerīgi.

Viņi ir ceturtie lielākie šokolādes ražotāji Krievijā. Viņiem esot 70 preču zīmes. Viņi veido šeit savu jauno, moderno ražotni. Meklēja Baltijas valstīs, un mēs viņiem varējām uzreiz piedāvāt telpas. Un labi sakrita, ka ir šī Eiropas Savienības atbalsta programma projektiem ar augstu pievienoto vērtību apstrādājošajā rūpniecībā. Zināmā mērā tāda sagadīšanās, jo viņiem vajadzēja uzreiz telpas, bet te kā reiz bija. Tās vēl mazliet jāpielāgo, jo šobrīd tiek precizēts projekts, kur un kas atradīsies, iekārtu iepirkums.

Man liekas, ka nākamā gada maijā. Bet iepirkums ir iepirkums. Kā viņiem tur ies. Viņi vispār gribēja līdz jaunajam gadam. Es teicu, aizmirstiet. Tā nebūs, nav tik vienkārši. Kaut ko pārbūvēt, iebūvēt, kaut kāda summa, jābūt ir konkursam, to izsludina ar iepirkumu, pēc tam piegādāt, uzstādīt, noregulēt, nokomplektēt 75 darbiniekus, – viņi taču rindā nestāv. Viņi ir jāapmāca, jāsūta kaut kur stažēties. Tā kā viņi runāja par decembri, šobrīd viņi par to nerunā. Es domāju, ka maijs, tas būtu normāli. Viņi tagad ir izsludinājuši konkursu uz trim vadošajiem amatiem. Uz pārējiem – viņiem jājautā.

Faktiski, mums pieredze rāda, ka nevienas mūsdienīgas rūpniecības telpas, ražošanas telpas nestāv tukšas, ir pieprasījums.

Aivars Lembergs, Ventspils pilsētas Domes priekšsēdētājs