Lembergs: Valdībai ir radikāli jāiejaucas banku sistēmā

Uzņēmēji nav apmierināti, kā bankas strādā. Pēc to teiktā, tās izvirza nesamērīgas prasības, lai atvērtu kontus vai veiktu citas vienkāršas darbības. Partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs uzskata, ka tas nozīmē, ka valdībai ir jāiejaucas banku sistēmā un tā jāmaina.

“Kučinska valdība, kur Reizniece bija finanšu ministre, pēc būtības veica banku sektora reformu, kas bija virzīta uz to, ka tikai 5% no visiem klientiem Latvijas bankās drīkst būt nerezidenti, lai bankas minimizētu kreditēšanu, jo tas noņem riskus. Šobrīd ir panākta situācija, ka bankas pelna lielu naudu, apkalpojot klientus, jo piespiedu kārtā visiem ir pienākums maksāt par dažādiem pakalpojumiem caur banku. Viņi uzliek lielas komisijas un pelna, bet ir norobežojušies no tautsaimniecības stimulēšanas,” sacīja politiķis.

Lembergs atzina, ka “te valdībai radikāli jāiejaucas.”: “Banku sistēmas uzdevums ir dot valsts attīstībai resursus, piesaistot sev papildu aktīvus, līdz ar to radot iespēju būtiski vairāk kreditēt.”

Tāpat viņš norādījis: “Banku sistēma ir sagrauta – investoram Latvijā atvērt kontu ir milzu problēma. Ja tomēr atver, tad to jebkurā brīdi var nobloķēt pie mazākā “šķaudiena”. Uz doto brīdi tāda ir situācija.”

Foto: Valsts kanceleja