Lembergs: Valdība uz skolu slēgšanu skatās mehāniski, nevis no izglītības viedokļa

“Valdība saka, ka vajag slēgt skolu. Bet vai viņi ir paskatījušies, kādas kvalitātes izglītību dod konkrētā skola konkrētā vietā? Viņi to neskatās” – tā intervijā “Nra.lv sarunas” sacīja partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Runājot par skolu slēgšanu, Lembergs sacīja: “Viņi skatās mehāniski datorā. Ja nav pirmajās trijās klasēs 150 bērnu, tad “klapējam ciet”. Lūk, tāda ir pieeja tautsaimniecībai – datorā!”

“Izglītības un zinātnes ministrijā strādā rīdzinieki, un viņi grib optimizēt. Vai tad visas vispārizglītojošās skolas dod kvalitatīvu izglītību? Nē. Bet tās ir akreditētas – tātad tām ir piešķirts sertifikāts, ka tās drīkst mācīt mūsu bērnus. Un vai to sertifikātu piešķīra Puškins? To piešķīra Izglītības un zinātnes ministrija. Viņi saka, ka jāslēdz skolas. Bet kuras skolas? Manuprāt, jāslēdz tās, kuras sniedz nekvalitatīvu izglītību – tādas skolas nedrīkst saņemt akreditāciju,” uzskata Lembergs.

Tāpat esot arī ar augstskolām. Nav nevienai noņemta akreditācija.

“Un kāpēc pēc vidusskolas beigšanas nevar iestāties Oksfordā? Tāpēc, ka tur neatzīst mūsu diplomu. Lūk, kur ir problēma,” uzskata politiķis.

“Skolu uztur (elektrība, apkure) pašvaldība. Tas nav Izglītības un zinātnes ministrijas jautājums. Galvenais, kas no ministrijas jāprasa, ir, lai skola dod kvalitatīvu izglītību,” uzsvēra Lembergs.