LIZDA vadītāja: Mēs iziesim ielās, lai pieprasītu cieņpilnu attieksmi

Daļa skolotāju neies piketā, bet izies pa skolas durvīm uz neatgriešanos, tā šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma”, runājot par gaidāmo pedagogu piketu, sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

LIZDA pieteikusi protestu 21.maijā plkst.11.00 pie valdības ēkas, lai kārtējo reizi apliecinātu savu spēku, lai kārtējo reizi iestātos par labāku profesionālo ikdienu pedagogiem un lai kārtējo reizi pieprasītu no politiķiem atbildību. Prognozēs izskan, ka protestā varētu piedalīties vismaz 2000 cilvēku.

“Mēs ļoti ceram, ka ministrija sapratīs, ka viņu jaunais piedāvājums ir krietni sliktāks nekā pagājušogad streika sarunu laikā [panāktais], ka mēs turpināsim balansēt pedagogu darba slodzes, un ka premjere arī iestāsies par to, [..] ka nedrīkst pasliktināt situāciju,” sacīja Vanaga.

Runājot par protestu, Vanaga uzsvēra: “Mēs iziesim ielās, lai pieprasītu cieņpilnu attieksmi. [..] Daļa skolotāju neies piketā, bet izies pa skolas durvīm uz neatgriešanos, un tas ir jāpārtrauc. Tas ir jālauž pa visām reizēm.”

Tāpat LIZDA vadītāja atzina, ka ir spriests par premjeres demisijas pieprasīšanu, bet vispirms plānota tikšanās ar IZM, lai lemtu par tālākajiem soļiem.

Foto: Valsts kanceleja