Lembergs: Valdība par pensionāriem atceras tikai tad, kad sākas vēlēšanas

Latvijai vajadzētu plašāk izmantot otrā pensiju līmeņu uzkrājumus Latvijas tautsaimniecībā, “Dienas bizness” video interviju ciklā “Nākotne tavās rokās” sacīja Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāts Aivars Lembergs.

Komentējot ZZS apņemšanos iestāties par otrā pensiju līmeņa uzkrājumu ieguldīšanu Latvijas tautsaimniecībā, Lembergs norādīja, ka “vispirms vajag izmantot tādus resursus, kādi ir Latvijas rīcībā.”

Par piemēru viņš minēja izveidoto AS “Latvenergo” un AS “Latvijas Valsts meži” kopuzņēmumu. “Kāpēc tur neieguldīt naudu? Tur varētu būt arī pensionāru nauda, un [pensionāriem] būtu priekšroka tur, kur piedalās pensiju fonds. [..] Kāpēc nevar piedalīties? Viņi nekad neatceras par pensionāriem. Viņi atceras pensionārus tikai tad, kad vajag iet uz vēlēšanām,” sacīja Lembergs.

Pēc viņa teiktā, nevajag atļaujas dalīt pa labi un kreisi, bet pielikt klāt arī kādu interesi: “Ja tu ņem partneri, tad tu dabū atļauju!”

“Pensionāru nauda par pliku velti tiek ieguldīta konkurentu valstu ekonomikā tā vietā, lai ieguldītu Latvijā,” uzsvēra Lembergs, piebilstot, ka šo sistēmu nepieciešams mainīt.

“Tagad ir runa par šķidrās gāzes termināli – tur taču nosacījumiem būs jābūt tādiem, lai tas terminālis nenomirst. Kāpēc tur nevarētu būt pensiju fonda nauda? Kāpēc Skulti pieņēma? Jo Skultes īpašnieki ir Bordāna stipendiju devēji un tiek kārtoti stipendiju devēju intereses. Nevis doma ir par tautsaimniecību, bet kā nokārtot rebes, un tad pensiju fondam tur nav ko darīt,” uzsvēra Lembergs.

Foto: F64