Lembergs: Valdība apzināti bremzē Latvijas ekonomikas attīstību

Latvijas valdība ar savu rīcību gan attiecībā uz ASV sankciju izkārtošanu, gan stingrajām prasībām nerezidentiem apzināti bremzē Latvijas ekonomikas attīstību, žurnālistiem izteicās Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Runājot par Rīgas attīstību, Lembergs norādīja, ka Latvijas galvaspilsēta, protams, varētu attīstīties dinamiskāk, vienlaikus piebilstot, ka tas nav iespējams tieši Latvijas valdības dēļ. “Rīga viena pati nevar būt dinamiska, ja Latvijas attīstību apzināti bremzē valdība. Ja jums kāds aiz muguras brauc pie citas valsts valdības, lai ieviestu sankcijas pret ostu,” uzsvēra Lembergs.

“Bordāns aizbrauca pēc sankcijām – sankcijas uzreiz tiek ieviestas un investors, ar kuru ir saskaņots kopīgs projekts un kurš jau strādā Ventspilī un būtiski plāno paplašināt ražošanu, paceļ cepuri un aiziet. Bordān, paldies. Viens investors prom! Bet cik vēl neatnāks un cik vēl aizies?” komentēja politiķis.

Tāpat viņš norādīja arī uz stingrajām prasībām nerezidentiem, kas nosaka, ka Latvijas bankās pieļaujamais ārvalstu klientu biznesa apmērs turpmāk ir tikai ap 5%.

“Banku sistēma ir sagrauta – investoram Latvijā atvērt kontu ir milzu problēma. Ja tomēr atver, tad to jebkurā brīdi var nobloķēt pie mazākā “šķaudiena”. Uz doto brīdi tāda ir situācija,” norādīja Lembergs.

Kā zināms, Lembergs jau vairākkārt ir komentējis Latvijas valdības attieksmi pret attīstību. “Mēs neesam ekstra interesanta vieta uz pasaules, kur visi laužas. Visās valstīs domā par investoriem, tikai ne Latvijā. [..]. Bet uz ko jūs cerat, ja idioti vada valsti?” iepriekš pauda politiķis.

Foto: Valsts kanceleja