Lembergs: Siliņa demonstrē, ka viņa nav profesionāla politiķe

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkotajā piketā premjerministre Evika Siliņa nodemonstrēja savu neprofesionalitāti, intervijā “Ventas Balss” sacīja partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

“Tikko bija pikets pie Ministru kabineta, kur tribīnē uzkāpa premjere Evika Siliņa. Varēja redzēta, ka viņa ir saērcināta, dusmīga. Premjers nekad nedrīkst būt dusmīgs, vismaz uz āru. Varbūt kādā sanāksmē viņš var parādīt dusmas, bet piketā viņam nav tiesību tā darīt,” sacīja Lembergs.

Viņš norādīja, ka tādējādi Siliņa demonstrēja, ka viņa nav profesionāla politiķe, taču tā būtu viņas problēma, ne izglītības nozares pārstāvju.

“Bet kur ir sāls? Viņa prasa: ko jūs gribat? Atbilde ir ļoti vienkārša – pedagogi grib, lai tā vienošanās, kas bija starp valsti, kuru šobrīd pārstāv Siliņa, un pedagogiem, kurus pārstāv arodbiedrība, tiktu pildīta. Pagājis apmēram gads, un valsts ir nolēmusi šo vienošanos nepildīt, palielinot stundu skaitu, kas pedagogam jāpavada klasē. Tā nedrīkst darīt – noslēgt vienošanos, bet pēc gada Siliņa to nevēlas pildīt. Vēl ir ideja pāriet uz pedagogu darba uzskaiti ne pēc mācību stundām, bet 60 minūtēm. Visas šīs idejas ir apmēram desmit gadus vecas, un tās visu laiku tiek virzītas. Uzskatu, ka vienošanās ir jāpilda, un tas, par ko ministrija cepas, nav vispārējās izglītības dienaskārtības galvenie jautājumi – tie ir pilnīgi citi,” sacīja Lembergs.

Kā zināms, LIZDA rīkotajā pedagogu piketā piedalījās vairāk nekā 2000 pedagogu.

Foto: Valsts kanceleja