Lembergs: Pedagogu sagatavotība, lai īstenotu jauno izglītības saturu, šobrīd ir ļoti zema

Jaunajā mācību saturā ierakstītais neatbilst pašreizējām pedagogu prasmēm, bet valsts šobrīd nedara itin neko, lai viņus sagatavotu jaunajam izglītības saturam, sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Viņš skaidroja, ka ir tāda shēma, kur ir uzskaitīti obligātie priekšmeti, obligātie izvēles priekšmeti un izvēles priekšmeti. “Kopumā no tā jaunā izglītības satura iznāk tā, ka skolēnam tiek vidusskolā piedāvāti 24 priekšmeti,” norādīja politiķis.

“Pirmais jautājums jau ir tāds, vai ir tik daudz pedagogu, kuriem ir attiecīgā kvalifikācija? Kuri ir gatavi šāda veida jaunos mācību priekšmetus pēc jaunā mācību satura mācīt? Vai tam ir nepieciešams metodiskais materiāls? Es jums varu atbildēt – nav. Nav tādu pedagogu, kuri būtu sagatavoti mācīt drāmu, kurā, kā es dzirdēju no [Kārļa] Šadurska, mācīs arī publisko runu,” izteicās Lembergs, norādot, ka “tas, kas šobrīd ir skaisti sarakstīts jaunajā mācību saturā, neatbilst pedagogu prasmēm.”

“Tas, kas tur sarakstīts, jau nav kaitīgs, bet viena lieta ir tas, ko pacieš papīrs, bet otra – kam ir gatava izglītības sistēma, mācību iestāde, katrs pedagogs,” norādīja Lembergs, piebilstot, ka šobrīd nav izstrādāts ne dokuments, ne nodrošināti kursi, lai skolotāji apgūtu nepieciešamās prasmes.

“Nekas tamlīdzīgs jau nav. Es nesaku, ka skolotāji nevar sagatavoties, bet šobrīd tā gatavība ir ļoti zema,” norādīja Lembergs.

Kā zināms, jauno izglītības saturu plānots ieviest pakāpeniski – piecu gadu laikā. Mācību saturs tiks organizēts septiņās jomās: valodu, sociālajā un pilsoniskajā, kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā, dabaszinātņu, matemātikas, tehnoloģiju, veselības un fizisko aktivitāšu.