Lembergs: Pedagogu algas šogad palielinātas par 8%, bet inflācija – 20%. Kur loģika?

Ventspils pilsētas domes deputāts Aivars Lembergs pauž, ka, lemjot par algas pielikumu pedagogiem, nav ņemta vērā inflācija.

Pēc viņa teiktā, valdības vadītājs un koalīcija runā par to, “cik miljoni kuram ir pielikti klāt, bet neviens nerunā par salīdzināmām cenām”. Viņš turpināja, ka “neviens nerunā par to, kā izskatās šis pielikums vai samazinājums, ja skatās salīdzināmās cenas, ņemot vērā inflāciju.”

Viņš salīdzināja strādājošo reālo darba samaksu augstākajām amatpersonām un pedagogiem, norādot, ka “uz 2023. gadu pedagoga darba samaksa jeb reālā darba samaksa samazināsies par 11% – tātad nevis pieaugs, bet samazināsies. Valsts prezidentam alga pieaugs par 6%, Kariņam par 25%, bet Smiltēnam par 31%, tā kā pedagogiem darba alga nevis pieaugs, bet samazināsies.”

Savukārt runājot par apgalvojumiem, ka skolotāju atalgojums pieaugs tikai optimizējot skolu tīklu, Lembergs pauda: “Nauda seko skolēnam – nauda neseko skolai. Kariņš nezina, par ko viņš runā. Viņš saka, ka vajag, lai klasē būtu 30-35 skolēni, bet viņš nezina Ministru kabineta noteikumus, kas nosaka normu, cik uz skolēnu jābūt kvadrātmetriem. Ventspilī tie klašu izmēri ir tādi, ka klasē nevar būt vairāk par 24 skolēniem.”

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka aizverot skolu, ieekonomē pašvaldība, taču skolēnu skaits saglabājas un arī naudas summa pedagogu algām nemainās.

Kā zināms, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padome nolēmusi rīkot protesta gājienu un atsākt streiku, jo nav izpildītas streika vienošanās.

Saskaņā ar LIZDA teikto, 24. aprīlī tiks organizēts izglītības un zinātnes nozares darbinieku gājiens, pieprasot no politikas veidotājiem cieņu pret nozari un atbildību, pildot spēkā esošus normatīvos aktus un likumus. Padome arī ir lēmusi atsākt pērnā gada rudenī plānoto streiku. Streika norise un ilgums būs atkarīgi no valdības tālākās rīcības.

Foto: F64