Lembergs par valsts budžetu: Tuvākajos gados naudas būs ļoti maz

Nodokļu reforma valsts budžetā iecirtusi būtisku robu, un visus solījumus Krišjāņa Kariņa (JV) valdība izpildīt nevarēs, intervijā RīgaTV 24 atzina Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Pēc Lemberga sacītā, lai izpildītu vien Jaunās konservatīvās partijas (JKP) priekšvēlēšanu solījumus, papildus nepieciešami 1,3 miljardi eiro, taču tas, ko partija pirms vēlēšanām ir solījusi, premjera prioritātēs nav. “Vai nu Kariņa kungs nav iepazinies ar savu politisko partneru priekšvēlēšanu programmu, vai arī JKP pati ir aizmirsusi un Kariņam to nav atgādinājusi, bet katrā gadījumā tur ir bijuši ar realitāti nesavienojami solījumi,” komentēja politiķis.

Viņš norādīja, ka JKP pirms 13. Saeimas vēlēšanām klaji meloja vēlētājiem. “Ja jums saka, ka minimālā pensija būs 215 eiro, bet jums ir pensija 45 eiro, vai jūs būtu gatavs atbalstīt un balsot [par tādu partiju]?” retoriski vaicāja Lembergs.

Vaicāts, kas būtu svarīgāk – celt minimālo algu vai neapliekamo minimumu, Lembergs norādīja, ka uz budžetu jāskatās kopsakarībās. “Jūs nevarat izraut no konteksta, vai jums svarīgs ir rādītājpirksts, vidējais pirksts vai īkšķis. Tas viss ir jāskatās kopumā un tad jāvērtē situācija,” uzskata Ventspils mērs.

Pēc viņa sacītā, nodokļu reforma iecirta valsts budžetā robu, kas noteica, ka 2019., 2020. un 2021. gadā naudas būs ļoti maz, jo arī vairāku Eiropas Savienības struktūrfondu apguve samazinās.

Viņš atzina, ka šādu valdības nodokļu reformas piedāvājumu neatbalstīja. “Es norādīju uz lielajiem mīnusiem, bet tie, kas tagad veido valdību, viņi šo nodokļu rezultātu zina. Vienotība balsoja PAR reformu, Nacionālā apvienība balsoja PAR reformu, tādēļ viņi pateikt, ka šajā pasākumā nav piedalījušies, nekādā gadījumā nevar,” uzsvēra Lembergs.

Kā zināms, saskaņā ar Finanšu ministrijas informāciju, šī gada budžeta izdevumi sasniedz 9,391 miljardu eiro, 2018. gada budžeta izdevumi bija 8,95 miljardi eiro, 2017. gadā izdevumi – 8,36 miljardi eiro.

Foto: F64