Lembergs: Par enerģētisko drošību domāts novēloti

Ventspils ir pilnībā neatkarīga no Krievijas, taču tāda varēja būt arī visa Latvija, ja vien tā ātrāk būtu domājusi par šo jautājumu, intervijā RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes deputāts Aivars Lembergs.

“Ventspils ir absolūti neatkarīga no Krievijas. Mums dabasgāze nav. Mums visa apkure ir uz šķeldu, kura skaisti tiek iegūta Latvijas mežos. Tā kā mēs esam pilnīgi neatkarīgi, mēs esam atkarīgi no mātes dabas Latvijā. Ja visa Latvija būtu tik neatkarīga kā Ventspils, tad mums būtu pilnīgi nospļauties par to, vai mūs atslēgs vai neatslēgs no Krievijas gāzi un to, vai Lietuvas terminālis strādās vai nestrādās,” pauda Lembergs.

Viņš uzsvēra, ka “ir slikti, kad domā par enerģētisko drošību tad, kad kāds jau ir aizgriezis krānu. Gudrs domā vienmēr desmit gadus uz priekšu.”

Lembergs norādīja, ka jau pirms desmit gadiem bija iestājies par to, ka Ventspilī ir jābūvē sašķidrinātās gāzes terminālis.

“Mēs šo jautājumu virzījām tolaik Dombrovska valdībā, bet tad ZZS nokļuva opozīcijā un šis jautājums tika noairēts. [..] Pagājuši desmit gadi un tagad 100 % ir pierādījās, ka Lembergam ir taisnība,” uzsvēra politiķis.

“Varu uzrādīt dokumentus, kādus mēs sūtījām tai laikā Dombrovskim un visai valdībai – tie jautājumi tika noairēti kā neaktuāli Latvijai. Pagāja desmit gadi un, lūdzu, šodien tas ir aktuāls jautājums. Būtu klausījušies, ko Lembergs saka par Latvijas nacionālo drošību, Latvija šodien būtu neatkarīga. Tagad mēs būsim atkarīgi no lietuviešiem, kuru terminālim gan jaudas nepietiks,” uzskata Lembergs.

“Par nacionālo drošību ir nevis tie, kas kladzina un bļaustās, bet tie, kas veic faktiskus pasākumus. Es vienmēr esmu bijis par reālu nacionālo drošību, nevis tukšu pļapāšanu – tad, kad jābūvē šķidrās gāzes terminālis, atbalsta Lemberga priekšlikumiem nav. Un tad viņi meklē vainīgos un tad, protams, visvieglāk ir pateikt, ka vainīgs Lembergs,” piebilda Ventspils domes deputāts.

Foto: F64