Kariņš: Nebūtu jābūt bažām par Latvijas ekonomikas apstāšanos

Lai pieņemtu bargākas sankcijas pret Krieviju, visām Eiropas Savienības (ES) valstīm ir jābeidz baidīties no tās, intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

“Sankcijas neapturēs karu. Karu apturēs Ukrainas karavīri ar Rietumu ieročiem. Sankcijas apturēs Krievijas spēju īsā laikā atjaunot savu karaspēku, jo būs jādomā par citām lietām,” sacīja Kariņš.

Viņš gan atzina, ka jaunā ES sankciju pakotne vēl nav tik stingra, kādu viņš to būtu vēlējies redzēt vēl pašā kara sākumā, taču sankcijas jau tagad ir “neticami stingrākas” par tām, kas kādreiz piemērotas pret kādu valsti.

Lielākais šķērslis stingrāku sankciju pieņemšanai Kariņa ieskatā ir apziņas maiņa, taču tas jau notiekot. Piemēram, “milzu maiņa” notikusi saistībā ar to, ka tagad visi piekrituši Baltijas valstīm, kuras jau sen ir brīdinājušas par to, ka Krievija ir milzu drauds: “Lai pieņemtu bargākas sankcijas, valstīm, kas vēl baidās no Krievijas, ir jāpārvar šīs bailes, jo “ko nu mums vairs baidīties” – jādara viss, lai apturētu kara mašinēriju.”

Lai arī Kariņš atzina, ka dažādu sankciju ieviešana pret Krieviju ietekmēs Latvijas ekonomiku, viņš ir pārliecināts, ka vairums uzņēmumu, kas līdz šim sadarbojušies ar Krieviju, atradīs jaunas iespējas, līdz ar to nebūtu jābūt bažām par Latvijas ekonomikas apstāšanos.

Foto: Valsts kanceleja