Lembergs: Muižniece demonstrē bezatbildību un nolaidību

Izglītības ministre Anita Muižniece ir pret izglītību, uzskata politiķis Aivars Lembergs.

Viņš norādīja, ka pēc diviem mēnešiem jau klāt būs 1. septembris, bet izglītības ministre Muižniece vēl nav nodrošinājusi jauno mācību saturu ar jaunām mācību grāmatām. Pēc Lemberga domām, tā ir bezatbildība un nolaidība.

“Tāpat sola, ka skolotājiem pielikšot algu par 8%, bet kā ar dzīves dārdzību? Tā pieaug divreiz straujāk – 16%. Vai tad tas ir taisnīgi? Taisnīgi tas ir Kariņam, kuram no jaunā gada pieaugs alga par 42% – tā teikt, rūpēs par lielākiem priekšniekiem,” norādīja Lembergs.

Viņš turpināja: “Vai viss ir kārtībā ar Muižnieci un Kariņu? Man liekas, ka nav. Vai nebūs tā, ka bērni būs arvien mazāk, bet pedagogu būs vēl mazāk?”

Kā zināms, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), ilgstoši nespējot panākt vienošanos ar Izglītības un zinātnes ministriju par pedagogu darba algas un darba slodzes sabalansēšanas jautājumiem, 16. jūnijā rīkoja nozares darbinieku piketu pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas, pulcējot vairāk kā 2600 dalībnieku.

Lai gan piketa laikā notika tikšanās ar Saeimas un valdības vadību, tomēr tās nenesa cerēto rezultātu, tādēļ, nesaņemot no politiķiem stingru solījumu rast tūlītējus kompromisus pedagogiem būtiskajos jautājums, arodbiedrības padome vienbalsīgi lēma uzsākt streika procedūru.

Foto: F64