Lembergs: Latvijas valdība dara visu, lai apturētu Ventspils brīvostas darbību

Ventspils brīvostas kontu slēgšana bija Latvijas, nevis ASV valdības norādījums, ceturtdien preses konferencē žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Patlaban visi Ventspils brīvostas konti ir slēgti, vienlaikus saimnieciskā darbība ostā turpinās – kravas tiek vestas, kuģi ienāk un iziet no ostas.

Pēc Lemberga sacītā, pašreizējie valdības soļi, lai diskreditētu Ventspils ostu, nesīs negatīvus rezultātus ostu darbībai.

“Es iepazinos ar ASV dokumentu par sankcijām, un tur teikts, ka ir dots 30 dienu periods, lai brīvostas pārvalde pabeigtu darījumus. Tur nav teikts bloķēt kontus nekavējoties. Tātad, kontu bloķēšana ir notikusi pēc valdības norādījumiem, lai maksimāli kaitētu Ventspils ostai un tur strādājošajiem. Amerikāņiem tādu lēmumu nav,” norādīja Lembergs.

Viņš norādīja, ka tāpat dokumentā dots 30 dienu laiks paskaidrojumiem. “Latvija kategoriski atteikusies šo iespēju izmantot. Tā kā tas ir apzināts valdības gājiens apturēt Ventspils brīvostas darbu, lai radītu maksimālu kaitējumu brīvostas pārvaldei, tajā strādājošajiem un, protams, pēc tam bazūnēt, ka es tur esmu vainīgs,” izteicās politiķis.

“Sankcijas Ventspils brīvostai faktiski izlūdzās [Krišjānis] Kariņš ar [Jāni] Bordānu, un arī pēc valdības norādījuma visi konti tika slēgti. Tas ir pēc Kariņa un Bordāna norādījuma, kurus bankas arī paklausīgi izpilda,” uzsvēra Lembergs.

Tikmēr Finanšu un kapitāla tirgus komisija paziņojusi, ka nevar garantēt, ka pēc noteiktā 30 dienu perioda Ventspils brīvostas pārvalde tiks izņemta no sankciju saraksta.