Lembergs: Latvijas tautsaimniecība attīstās ar inerci – kas izdzīvos, izdzīvos, kas ne – ne

Šobrīd nekas netiek darīts, lai uzņēmēji pārvarētu krīzi, kas aizsākusies saistībā ar Krievijas uzsākto karu Ukrainā, intervijā “Ventas Balss” izteicās partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

“Kopš kara sākuma ir pagājis pusotrs gads – vai valdībai ir atbalsta programma, lai Latvija pārvarētu šo jauno izaicinājumu? Jo Latvijas tautsaimniecībai, uzņēmējiem ir jāmeklē jauni uzņēmējdarbības virzieni, kas nav saistīti ar Krieviju. Tam ir vajadzīgi resursi – tā savā ziņā ir reforma,” sacīja Lembergs.

“Man stāstīja par zivju konservu eksportu uz Japānu. Viņu prasības ir ļoti specifiskas – lai tās ievērotu, vajadzīgas attiecīgas iekārtas un tehnoloģijas, kas maksā lielu naudu,” piebilda politiķis.

Lembergs pauda, ka šobrīd Latvijas tautsaimniecības attīstība iet savu inerci: kas izdzīvos, izdzīvos, kas ne – ne: “Tā ir bezatbildīga attieksme no valsts puses.”

“Pie tā būtu jāstrādā, turklāt ar Eiropas Savienības resursu piesaisti. Latvijā šīs jaunās ģeopolitiskās situācijas izmaiņas visvairāk skar tautsaimniecību, līdz ar to – arī cilvēku dzīves līmeni. Tas nav tas pats, kas Portugālē, Kiprā, Maltā vai kaut vai Itālijā, Vācijā vai Francijā. Mēs esam tur, kur atrodamies, – saprotam, par ko ir runa. Ir vajadzīga būtiska valsts politikas maiņa, virzīta uz uzņēmējdarbības atbalstu šajā virzienā,” sacīja politiķis.