Kozlovskis: Būtiskākais jautājums iekšlietu sistēmā ir personāla trūkums

Iekšlietu ministra amatā pēc vairāku gadu pārtraukuma atgriezies Rihards Kozlovskis (JV). Kā šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pauda Kozlovskis, būtiskākais jautājums iekšlietu sistēmā ir personāla trūkums, kas ir vērojams visos jomas dienestos.

“Būtiskākais, ko es saprotu un esmu iepazinis, ir personāla jautājumi. Ir diemžēl nekomplekts visos dienestos. Pēdējo piecu gadu laikā VUGD nekomplekts ir par 3 % palielinājies,” atzina ministrs.

Viņš norādīja, ka tā būšot arī viena no jaunās valdības prioritātēm.

Tāpat ministrs cer, ka vidējā termiņā izdosies izlīdzināt atšķirību starp Nacionālo bruņoto spēku un iekšlietu sistēmas nodrošinājumu. Lai gan nākamgad iekšlietu dienestos plānots algu pieaugums, tomēr vienā gadā nevarēs pārvarēt šo plaisu.

“Es uzskatu, ka ir jāturpina tas, kas bija iesākts pagājušajā gadā, tas ir 27, 5 miljonu pieaugums atalgojumam kopumā. Bet papildus jārisina arī atšķirība sociālajās garantijās. Mēs, redzam, piemēram, ka NBS karavīriem ir uzturdeva 400 eiro mēnesī, kā arī 250 eiro kompensācija komunālajam dzīvoklim. Tie jau ir 650 eiro sociālajās garantijās, kas mums iekšlietu sistēmā nav,” sacīja ministrs.

“Mums ir apņemšanās līdz 2026. gadam sasniegt 2,5 % no IKP iekšējā drošībā un faktiski arī sabiedriskajā kārtībā. Mums ir jāaptur personāla aizplūšana, mums katru gadu paliek mazāk policistu, robežsargu, šajā situācijā tas ir jautājums numurs 1,” atzina Kozlovskis.

Foto: Valsts kanceleja