Lembergs: Latvijai nepieciešama moderna armija, aizsardzības budžets ir jāpalielina

Trešdien, 31. augustā, ReTV norisinājās diskusijas ar Ministru prezidenta amata kandidātiem, kurās piedalījās arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāts Aivars Lembergs. Tajās viņš iestājas par to, lai Latvijas aizsardzības budžets tiktu palielināts.

“Apstākļi spiež palielināt aizsardzības budžetu. Es, protams, maz esmu informēts par iepirkumiem un ieroču apgādēm, bet jebkurā gadījumā Latvijai jābūt ir labi izglītotai, profesionālai armijai ar pašiem modernākajiem ieročiem,” pauda Lembergs.

Pēc viņa teiktā, tas gan nozīmē, ka būs jāiegulda milzīgs resurss, lai šādus karavīrus un virsniekus sagatavotu.

Vienlaikus viņa pauda, ka noder arī obligātais militārais dienests, bet svarīgais gan esot saturs, nevis kvantitāte.

Kā zināms, Saeima aprīļa beigās vienbalsīgi atbalstīja steidzamības kārtā virzītos Valsts aizsardzības finansēšanas likuma grozījumus, kas paredz līdz 2025. gadam pakāpeniski palielināt finansējumu līdz 2,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP) valsts aizsardzības vajadzībām.

Lai stiprinātu valsts drošību un aizsardzību un nodrošinātu NBS kaujas spēju paātrinātu attīstību, paredzēts, ka 2023. gadā aizsardzības finansējums ir ne mazāks kā 2,25% no IKP, 2024.gadā – ne mazāks kā 2,4%, bet 2025. gadā un turpmāk – ne mazāks kā 2,5% no IKP.

Foto: F64