Lembergs: Latvija Eiropas Savienības naudu tērē ļoti neracionāli

Latvija ļoti neapdomīgi tērē no Eiropas Savienības (ES) saņemto naudu, intervijā “Dienas bizness” pauda Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāts Aivars Lembergs.

Komentējot ZZS programmā iekļauto punktu par speciālu nodokļu režīmu mazās uzņēmējdarbības atbalstam, Lembergs norādīja, ka ir izstrādāts mehānisms, kas šo jautājumu varētu risināt.

“Man ir pazīstami daudzi mazie uzņēmēji, kas arī uzskata, ka viņiem nav avansā jāmaksā peļņas nodoklis. Es šādu priekšlikumu piedāvāju vēl Repšes laikā, bet izdevās tas pēc pieciem gadiem,” sacīja Lembergs.

Savukārt komentējot to, kur rast līdzekļus partiju solījumu izpildei, Lembergs norādīja, ka “šajā gadījumā nauda ir jāmeklē budžetā – nekur citur tā neatradīsies. Naudu var meklēt arī ārējos resursos, jo Latvijas rīcībā ir ES nauda un daļu no tās var novirzīt [solījumu izpildei].”

Vienlaikus Lembergs pauda uzskatu, ka šobrīd Latvija ļoti neracionāli tērē lielu daļu no tiem miljardiem, ko saņem no Eiropas Atveseļošanas fonda un citiem Eiropas fondiem.

Tāpat viņš atzina, ka krīzē nav citu variantu kā naudu aizņemties: “Tad, kad ir krīze, tad nauda ir jādod ekonomikā un kad ir pacēlums – jātaisa uzkrājums. Nekas gudrāks par to nav izdomāts.”

Tajā pašā laikā politiķis norādīja, ka Latvijai šobrīd nav ko paņemt, tāpēc tai jāaizņemas no nākotnes: “Lielu variantu jau nav. Man nekad nav bijusi ietekme uz šo politiku, kas vairāk bijusi orientēta uz domu, ka eirozona ir stabila un tā tas būs mūžīgi. Bet tagad mēs redzam, ka diemžēl tā politika nav bijusi pareiza.”

Savukārt attiecībā uz ZZS solījumu par PVN likmes samazināšanu pirmās nepieciešamības pārtikas precēm un medikamentiem, Lembergs pauda, ka tam jāpieiet gana analītiski un palīdzībai jābūt mērķētai: “Mana ilglaicīgā politika, kādu esmu centies realizēt Ventspilī, ir sekojoša – pabalsti pakalpojumos un pabalsti vispār jāsaņem vērtējot ieņēmumus, tātad, tie pienākas trūcīgajiem un maznodrošinātajiem, ne visiem pēc kārtas.”

Foto: F64