Lembergs: Lai izstrēbtu Latvija valdības sastrādāto būs vajadzīgi vairāki gadi

Latvija no tautsaimniecības viedokļa ir pieņēmusi tai neizdevīgus lēmumus un ar to sekām nāksies cīnīties gadiem, “Dienas bizness” video interviju ciklā “Nākotne tavās rokās” sacīja Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāts Aivars Lembergs.

Pēc viņa teiktā, Latvijā gada laikā energoresursu cenas pieaugušas par 70%, bet inflācija gada laikā pieaugusi par 22%.

Vaicāts, kā to apturēt, Lembergs uzsvēra, ka “par valdības negatīvajām darbības sekām mēs maksāsim ne gadu, ne divus un ne piecus, bet gadus desmit, un par to maksās Latvijas tauta. Un neviens mums šajos zaudējumos nepalīdzēs, arī tie, kuru vēlmes mēs akli pildījām, nerēķinoties ar neizdevīgumu Latvijai.”

“Es nesolu zelta kalnus un upes pilna vīna. [..] To negatīvo tendenci apturēt – tas jau ir liels sasniegums. Tās ziepes ir ievārītas ārkārtīgi lielas un jāiet pie tiem, kuru interesēs tika Latvijai pieņemti absolūti neizdevīgi lēmumi, lai viņi mums palīdz. Un tad tā ir tā pārbaude – kuri mums ir sabiedrotie un kuri nav,” uzsvēra Lembergs.

Viņš norādīja: “Sabiedrotais ir tas, kas palīdz grūtā brīdī.”

“Latvija pieņēma tai ārkārtīgi neizdevīgus lēmumus, izpildot citu valstu vēlmes un šīm valstīm jāparūpējas par resursu papildināšanu Latvijas budžetā,” uzskata ZZS premjera amata kandidāts.

Foto: F64