Lembergs: Jaunā Enerģētikas un klimata ministrija ir centieni piesegt mantrausību ar skaļiem saukļiem

Jaunās Enerģētikas un klimata ministrijas mērķis ir nekaunīgi atņemt resursus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības un Ekonomikas ministrijai, intervijā portālam “Ventas Balss” sacīja Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāts Aivars Lembergs.

Vaicāts, vai ar globalizācijas procesiem varētu būt saistīts arī lēmums veidot vēl vienu – Klimata un enerģētikas – ministriju, Lembergs pauda: “Lai cik tas nebūtu smieklīgi, Kariņa esošā valdība savā valdības deklarācijā ierakstīja, ka ir jāsamazina ministriju skaits.”

“Un tagad atjauninātā Kariņa valdība rada vēl vienu ministriju bez jebkādas vajadzības! Enerģētikas ministrija bija Godmaņa laikos, bet turpmāk par šo tautsaimniecības apakšnozari līdz šim ir atbildējusi Ekonomikas ministrija. Tāpat ir ar klimatu. Tagad katru gadu pieaugs saules aktivitāte, ko darīs Klimata ministrija, lai to mazinātu? Vai – enerģijas plūsma starpzvaigžņu telpā, zemeslodes kodola vai mantijas darbība, tektonisko plātņu kustība, mežu ugunsgrēki Austrālijā, Ziemeļamerikā, Sibīrijā, Spānijā, Itālijā, Grieķijā – kā šī ministrija to visu plāno ietekmēt?” sacīja Lembergs.

Pēc viņa teiktā, jaunā ministrija ir jautājums par to, kura politiskā partija sadalīs naudu saviem stipendiātiem.

“Šajā gadījumā – Jaunā Vienotība vienkārši nekaunīgi atņem resursus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības un Ekonomikas ministrijai jeb Nacionālajai apvienībai un Apvienotajam sarakstam. Viss. Tam nav nekāda sakara ne ar enerģētiku, ne ar klimatu, vidi. Tie ir centieni piesegt mantrausību ar skaļiem saukļiem, uzskatot, ka tauta ir dumja. Tauta nav dumja! Tauta visu saprot,” uzsvēra Lembergs.

Kā zināms, jaunā Enerģētikas un klimata ministrija, ko jaunā koalīcija sadarbības memorandā apņēmusies izveidot, varētu sākt strādāt ar jauno gadu.

Foto: F64