Indriksone: “Sadales tīkls” sadales tarifa maiņas plāns, kas paredz tarifu kāpināt par vidēji 75%, ir jāmaina

AS “Sadales tīkla” plāns par tarifa celšanu vidēji 75% apmērā ir jāmaina, pēc tikšanās ar ST vadību pauda ekonomikas ministre Ilze Indriksone (Nacionālā apvienība).

Kā zināms, elektroenerģijas pārvades tarifa plānotais pieaugums, elektroenerģijas, kā arī elektrotīkla uzturēšanai un attīstībai nepieciešamo resursu cenu straujais kāpums veido AS “Sadales tīkls” sadales pakalpojuma nodrošināšanai nepieciešamo izmaksu pieaugumu 183 miljonu eiro apjomā gadā. Tāpēc sadales sistēmas operators sagatavojis un izvērtēšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) iesniedzis jaunu tarifa projektu. Kopējais tarifa pieaugums plānots vidēji 75% apjomā, konkrētās izmaiņas būs atkarīgas no klienta pieslēguma un patēriņa paradumiem.

“Esam vienojušies, ka šis projekts Ekonomikas ministrijas un arī manā izpratnē, var teikt, ir jāmaina, būtiski jāmaina. Es pat teiktu – jāpaņem atpakaļ un jāsagatavo jauns priekšlikums,” paziņoja ministre.

Ministre intervijā LTV arī norādīja, ka: “manuprāt, lielākā ietekme uz tarifa samazināšanu būtu tad, ja mēs tarifa sadales perioda pagarināšanu vērtētu kā iespēju, nevis īstermiņā vērtētu kā divu gadu periodu, kas ir šis dārgais periods, bet noteiktu tarifa periodu garāku.”

“Par pakalpojumu, lai iegūtu elektroenerģiju savā rīcībā, maksāsim vairāk, bet noteikti tas nedrīkst būt tā, kā šobrīd tarifs sagatavots. Izmaksas ir augušas, gan inflācijas, gan elektroenerģijas cena to ietekmē, bet pieteiktais tarifs ir neatbilstošs situācijai,” uzsvēra Indriksone.

“Valsts kapitālsabiedrībām mērķis gūt ienākumus ir ļoti svarīgs parastā ikdienā, esam respektējuši to, komerclikums arī attiecas uz valsts kapitālsabiedrībām. Šādos apstākļos MK būtu jānosaka tiesības akcionāriem atteikties no negūto ienākumu ieņēmumu atgūšanas,” piebilda ministre.

Foto: Valsts kanceleja