Ministrs: Elektrības sadales un pārvades tarifu celšana šajā brīdī ir nepārdomāts solis

Elektrības sadales un pārvades tarifu celšana ir nepārdomāts solis, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pauda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (“Attīstībai/Par!”).

Kā zināms, sadales sistēmas AS “Sadales tīkls” operators sagatavojis un izvērtēšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) iesniedzis jaunu tarifa projektu. Kopējais tarifa pieaugums plānots vidēji 75% apjomā, konkrētās izmaiņas būs atkarīgas no klienta pieslēguma un patēriņa paradumiem. Tipiskai mājsaimniecībai – daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem ar aptuveni 100 kWh patēriņu mēnesī – tarifa pieaugums, ieskaitot sadales tarifā iekļauto pārvades tarifa maksu, būs 6-8 eiro apjomā.

“Ir nopietns jautājums ne tikai par “Sadales tīkla” tarifa paaugstināšanu, bet arī par “Augstsprieguma tīkla” tarifa paaugstināšanu, kas būs viens no augstākajiem visā reģionā, tādējādi mazinot ekonomikas un uzņēmēju konkurētspēju. Manā ieskatā, ja šis bijis tas gads, kad redzam nopietnu uzrāvienu zaļās enerģijas attīstībā, tostarp arī plašākā mērā, vēja parku attīstībā, tad šie soļi šajā brīdī ir nepārdomāti,” uzsvēra Plešs.

Ministrs arī norādīja uz to, ka viņam līdz šim nav bijusi iespēja pārrunāt “Sadales tīkla” un “Augstsprieguma tīkla” plānoto tarifu pieaugumu ar abiem uzņēmumiem. “Šeit es noteikti arī sagaidītu aktīvāku rīcību no Ekonomikas ministrijas puses, kas tādā ziņā ir atbildīgā un vistiešākajā mērā sadarbojas ar šiem uzņēmumiem, jo tas ir viņu darbības lauks,” teica ministrs.