Lembergs: Jābūt truliem, lai starptautiski pazīstamu brendu nomainītu uz nevienam neko neizsakošo “Ventas ostu”

Valstij piederošajai AS “Ventas osta” gaidāmi grūti laiki, norādīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

“Es ostai prognozēju sliktus rezultātus. Nevis tāpēc, ka tur sankcijas, bet tāpēc, ka uzticība brīvostas pārvaldei no investoru puses būtiski samazināsies. Un cik es zinu, jau vismaz viens investors ir atteicies investēt Ventspilī,” norādīja Lembergs.

Lembergs arī kritizēja valdību, norādot, ka tai nav ne mazākā priekšstata par mārketingu. “Krišjāņa Kariņa valdība, it īpaši Kariņš, Bordāns un Linkaits, ir neizglītoti cilvēki. Viņi pat nezina, ka ir tāds mārketings. Jābūt truliem, lai ostai, kas ir starptautiski labi pazīstama, nomainītu nosaukumu uz nevienam neko neizsakošo “Ventas ostu”,” uzsvēra politiķis.

“Tāda “Ventas osta” nekad nav pastāvējusi. Tāda brenda nav. Tas ir apmēram tas pats, kas koka kolu pārsaukt par vite kolu. Jūs jau varat pārsaukt, bet neviens viņu nepazīs. Ventspils osta un Ventspils brīvostas pārvalde ir brends. Tas ir pasaulē pazīstams brends,” turpināja Lembergs.

Viņš uzsvēra, ka Ventspils osta un Ventspils brīvostas pārvalde ir uz Eiropas kartes. “Kādam ir jābūt trulam naidam pret ventspilniekiem un vispār pret valsti, lai nomainītu pazīstamu brendu uz kaut ko tik briesmīgu?” salīdzināja Lembergs.

Vienlaikus viņš norādīja, ka jauno ostas vadību jeb rīdziniekus osta un tās attīstība Ventspilī neinteresēs. “Viņiem ir dīls uzsist gaisā, saņemt komisiju un dzīvot laimīgi visu atlikušo mūžu,” valdības mērķus raksturoja Lembergs.

Foto: F64