Lembergs: Galvenā prioritāte skolās – nodrošināt kvalitatīvu izglītību

Jāslēdz tās skolas, kuras sniedz nekvalitatīvu izglītību, nevis tās, kurās nav pietiekams skolēnu skaits, intervijā “Neatkarīgajā” sacīja partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

“Mani interesē, lai mani mazbērni iegūtu kvalitatīvu izglītību, un neinteresē, cik liela ir skola. Mani neinteresē, cik ir paralēlo klašu. Mani neinteresē, cik skolēnu ir klasē. Es vēlos, lai ir kvalitatīva izglītība. Un tagad valdība saka, ka vajag slēgt skolu. Bet vai viņi ir paskatījušies, kādas kvalitātes izglītību dod konkrētā skola konkrētā vietā? Viņi to neskatās,” norādīja Lembergs.

“Viņi skatās mehāniski datorā. Ja nav pirmajās trijās klasēs 150 bērnu, tad “klapējam ciet”. Lūk, tāda ir pieeja tautas saimniecībai – datorā! Izglītības un zinātnes ministrijā strādā rīdzinieki, un viņi grib optimizēt,” turpināja politiķis.

“Vai tad visas vispārizglītojošās skolas dod kvalitatīvu izglītību? Nē. Bet tās ir akreditētas – tātad tām ir piešķirts sertifikāts, ka tās drīkst mācīt mūsu bērnus. Un vai to sertifikātu piešķīra Puškins? To piešķīra Izglītības un zinātnes ministrija. Viņi saka, ka jāslēdz skolas. Bet kuras skolas? Manuprāt, jāslēdz tās, kuras sniedz nekvalitatīvu izglītību – tādas skolas nedrīkst saņemt akreditāciju,” sacīja Lembergs.

Viņš norādīja, ka tāpat arī ar augstskolām:“Nav nevienai noņemta akreditācija. Un kāpēc pēc vidusskolas beigšanas nevar iestāties Oksfordā? Tāpēc, ka tur neatzīst mūsu diplomu. Lūk, kur ir problēma!”

“Skolu uztur (elektrība, apkure) pašvaldība. Tas nav Izglītības un zinātnes ministrijas jautājums. Galvenais, kas no ministrijas jāprasa, ir, lai skola dod kvalitatīvu izglītību. Starp citu, es salīdzināju 9. klases pārbaudes darbu rezultātus starp skolām Ventspils novadā un Ventspils pilsētā. Ventspils novadā ir skolas, kurām ir labāki rezultāti nekā kādai pilsētas skolai. Tad jautājums, kurai ir priekšroka uz slēgšanu vai saglabāšanu? Kurai ir labāks centralizēto eksāmenu rezultāts?” komentēja Lembergs.

Viņš piedāvā tai lietai pieiet radikāli citādi. Pieiet no bērna viedokļa: “Skolai jādod kvalitatīva izglītība! Nedrīkst būt akreditēta mācību iestāde, kura nedod kvalitatīvu izglītību! Nevis tā skatīties, ka tur ir 30 skolēnu, tāpēc skola jāslēdz ciet. Skolai vajagot 150. Bet nav no kurienes tiem rasties, nav un nebūs. Aizklapēs skolu, un ko tiem vecākiem darīt ar savu bērnu? Jābrauc projām.”