Lembergs atbalsta Ukrainas centienus pēc suverenitātes un neatkarības

Ja es būšu premjers, es atbalstīšu sankciju pret Krieviju pastiprināšanu, bet svarīgākā šajā jautājumā būs Ukrainas pozīcija, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāts Aivars Lembergs.

“Sankcijas pret Krieviju ir attiecinājušas daudzas valstis, tai skaitā Eiropas Savienība, kuras dalībvalsts ir Latvija. Krievija ir agresorvalsts un skaidrs, ka šīs sankcijas ne tikai tiks saglabātas, bet arī pastiprinātas. Es ļoti ceru, ka kā jebkurš karš, arī šis beigsies ar sarunām un sarunu rezultāts apmierinās Ukrainu un tam rezultātam piekritīs arī Krieviju. Citu variantu es neredzu,” atzina Lembergs.

Viņš uzsvēra, ka ir runājis ar vairākiem bēgļiem no Ukrainas, un ir skaidrs, ka vairums vēlas atgriezties savā dzimtenē.

Vaicāts, vai arī viņš atbalstīs sankciju pret Krieviju pastiprināšanu, ja būs premjers, Lembergs atbildēja apstiprinoši.

Savukārt uz jautājumu, vai sankcijas jāpastiprina, kamēr Krievija ir okupējusi Krimu, Lembergs atbildēja, ka tas būs atkarīgs no Ukrainas pozīcijas: “Tā ir Ukrainas zeme un par to jālemj ukraiņiem. Tikai Ukrainas tauta ar savu prezidentu priekšgalā lems par savas valsts robežām. Un Ukraina ir jāatbalsta tās centienos pēc suverenitātes un neatkarības, jo es esmu par to, ka tautām ir jādod iespēja dzīvot neatkarīgā valstī.”

“Ukraina ir suverēna valsts un viņi lems, kurā brīdī sākt sarunas un kāds būs sarunu rezultāts. Nekādiem ārējiem spēkiem, tai skaitā Aivaram Lembergam, nav tiesību diktēt Ukrainai kādu pozīciju ieņemt,” piebilda politiķis.

Foto: F64