Lembergs: ASV ir jāpalīdz Latvijai tagad, nevis jāgaida Ukrainas scenārijs

Lai arī Amerikas Savienotās Valstis (ASV) ir Latvijas stratēģiskais partneris, tās mūsu valstij šobrīd, kad Latvijas drošība ir apdraudēta, palīdz par maz, uzskata Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāts Aivars Lembergs.

Piedaloties LTV diskusiju raidījumā “Kas notiek Latvijā?” un atbildot uz jautājumu, kur ņemt naudu, lai īstenotu ZZS partijas programmā izvirzītos mērķus, Lembergs atbildēja, ka viens no variantiem ir pārdot valstij nevajadzīgos aktīvus, bet otrs variants esot vērsties pie Latvijas stratēģiskā partnera ASV.

“Latvijai ir stratēģiskais partneris, kuru Bordāns piemānīja un kurš sarunāja sankcijas pret opozīcijas politiķi Lembergu, – tās ir Amerikas Savienotās Valstis. Eiropas Savienībai Latvijai ka valstij, kura diemžēl savā attīstības līmenī ir lejasgalā, uz katru plānošanas periodu izsniedz naudu. Ja es būšu valdības vadītājs, es vienošos ar ASV, ka ASV iedos ne mazāk naudas,” sacīja Lembergs.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka šobrīd ASV Latvijai palīdz pārāk maz: “Nevis tā, kā Ukrainai – jāpalīdz nevis tad, kad ir karš, bet jāpalīdz tagad un vajadzēja palīdzēt jau 30 gadus. Lai nav tā, ka mēs pa pliku velti pildām stratēģiskā partnera lomu, bet mums nepalīdz.”

Vaicāts, vai tad ASV Latvijai palīdz nepietiekami, Lembergs atbildēja, ka ASV pašreizējā palīdzība ir niecīga.

Foto: F64