Lembergs: Aizdomas, ka SAB pilda politisku pasūtījumu un pielieto padomju metodes

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vilcināšanās vai atteikšanās piešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-”Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) ministriem vairāk līdzinās situācijai, ka SAB pilda politisku pasūtījumu un pielieto padomju laika Valsts drošības komitejas metodes.

Saistībā ar ministru demisijām veselības ministres un tieslietu ministres gadījumi ir atšķirīgi, tāpat citāda situācija ir ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības lietu ministru, kuram arī pagaidām nav pielaides valsts noslēpumam, tomēr aizdomīga šķiet sakritība, ka pielaides trūkst tieši nacionālās apvienības ministriem.

Brokas kundze parādīja, ka viņa vēl nav gatava būt par politiķi. Viņai šie uzbrukumi bija veltīti sakarā ar to, ka viņa izbāza galvu no braucoša tramvaja, ko sauc par lielo politiku. Ja tu no braucoša tramvaja izbāz galvu, tad tev ir jāsaprot, ka tu kādu punu vari dabūt. Es domāju, ka viņa viegli padevās. Broka atstāja spēcīgas sievietes iespaidu, un viņa nekādā gadījumā nedrīkstēja nestartēt vēlēšanās, nekādā gadījumā viņai nevajadzēja atkāpties.

Ja runājam par Veselības ministriju, tad atceramies, ka, veidojot šo valdību, “Vienotība” piedāvāja pārējiem partneriem par velti veselības ministra amatu. Tas nozīmē, ka “Vienotība” labi saprata, ka tur nekas labs nav gaidāms, kā tikai vienas ziepes. Circene savā darbā bija pazaudējusi realitātes izjūtu, saķīvējusies ar visām nevalstiskajām nozares organizācijām, bija augstprātīga, tomēr uzteikt ministrei darbu, lai kā vērtētu viņas “panākumus”, ir vairāk nekā nekorekti.

Ja ministre slimo mēnesi, bet daudzi ministri aiziet uz veselu mēnesi atvaļinājumā, un no viņiem nav ne ziņas, ne miņas, tad nevar prasīt viņas demisiju, kad pašiem nemaz nav alternatīvu kandidatūru. Situācija tagad neapšaubāmi ir daudz sliktāka, nekā tad, kad Circene slimoja. No Circenes “Vienotība” atbrīvojās tāpēc, ka vienkārši tas negatīvi ietekmē “Vienotības” tēlu uz vēlēšanām un var pasliktināt vēlēšanu rezultātus, līdz ar to Circene un visa nozare tika upurēta oktobra Saeimas vēlēšanu dēļ.

Aivars Lembergs, Ventspils pilsētas Domes priekšsēdētājs