Lembergs aicina paaugstināt ar nodokli neapliekamo ienākumu minimumu pensionāriem

Partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs kritiskus vārdus veltījis Siliņas valdībai attieksmei pret pensionāriem.

“Latvijā ir 430 tūkstoši pensionāru, un kaut arī dzīves dārdzība ir strauji augusi, neapliekamo pensijas minimumu Siliņas valdība neplāno palielināt. Finanšu ministrs nav pensionārs, Siliņa nav pensionāre un viņiem neinteresē pensionāri,” komentēja Lembergs.

“Siliņas kundze, tāda attieksme pret pensionāriem, pret 430 tūkstošiem Latvijas iedzīvotājiem, nav ne taisnīga, ne godīga, ne arī cēlsirdīga. Siliņas kundze, labojaties,” uzsvēra Lembergs.

Arī biedrība “Latvijas senioru kopienu apvienība” (LSKA) aicinājusi paaugstināt ar nodokli neapliekamo ienākumu minimumu pensionāriem.

“Lai arī par to runāts ne reizi vien, atgādināšu, ka pensionāriem būtisks ir katrs eiro. Tā kā pensija ir ienākums, kas apliekams ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, kuru ietur no kopējās summas – pensijas un piemaksas, bet ar nodokli neapliek 500 eiro – pensionāra neapliekamo minimumu, tad lietderīgi būtu noteikt ar nodokli neapliekamo summu 600 eiro apmērā. Tas kaut vai nelielā mērā atbilstu arī no 2024.gada noteiktajai minimālajai algai – 700 eiro mēnesī,” norādījusi “Senioru saeima” vadītāja Barba Girgensone.