LDDK prezidents: 2024. gada valsts budžeta piedāvājumā pazudusi “ekonomikas audzēšana”

Finanšu ministrijas sagatavotajā 2024. gada valsts budžeta piedāvājumā atkal tiek runāts par to, kā naudu tērēt, nevis pelnīt, intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Andris Bite.

“No gada sākuma līdz pat valdības sabrukšanai mēs katru nedēļu veltījām savu laiku ļoti lielā grupā, kur bija gan partijas, gan mēs, sociālie partneri, runājot, un lielāko daļu laika pavadījām, FM mums mācot, kas kurš nodoklis ir. Mēs to diezgan labi zinām paši, varbūt citām partijām tas bija nepieciešams, kuri nezin. Mums vairāk tas izskatījās pēc laika vilkšanas,” sacīja Bite.

Viņš norādīja, ka valsts budžeta piedāvājumā no dienaskārtības pazudusi ekonomikas audzēšana un ekonomika kā tāda. “Atkal mēs vecajās sliedēs iebraucam – runājam, kā tērēsim naudu, nevis kā pelnīsim. Un mēs varam dalīt budžetu vēl 300 gadus, nerūpējoties, kā viņš augs, un visiem nepietiks. Mēs esam pārāk maza ekonomika, pārāk maz uzņēmēji Latvijā, lai varētu nopelnīt pietiekami naudu, lai uzturētu šodienas sabiedrības vajadzības,” sacīja Bite.

“Lielais jautājums ir, vai mēs tūlīt atsāksim iet un modelēt nodokļu nākotnes sistēmu,” sacīja Bite.

Viņš norādīja: “Jau 10 gadus mēs lūdzam virsstundu regulējumu uztaisīt konkurētspējīgu – tāds, kāds viņš ir kaimiņvalstīs. Tur nav nekāda sakara ar naudas vai izmaksu optimizāciju. [..] Ja regulējums ir greizs un nav balstīts reālajā dzīvē, viņu apiet.”

Kā zināms, otrdien, 26. septembrī, valdība atbalstīja Finanšu ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par priekšlikumiem valsts budžeta prioritārajiem pasākumiem 2024. gadam un budžeta ietvaram 2024. – 2026. gadam. 2024. gada valsts budžetā piedāvāts papildus esošajām valsts programmām finansēt jaunas valdības programmas un prioritātes 783,5 miljonu eiro apmērā. Valdība arī vienojusies par trim galvenajām valsts prioritātēm – drošību, izglītību un veselību, novirzot tām finansējumu kopā 486,6 miljonu eiro apmērā.