Latvijas vēstnieks: Jautājums ir nevis, “vai”, bet “kad” arī Baltkrievija ies karā

Baltkrievijas autoritārajam prezidentam Aleksandram Lukašenko ir “jāatdod parādi” Vladimiram Putinam, tāpēc iesaistīšanās karā drīzāk ir laika jautājums – tā sarunā ar TV3 raidījumu “Nekā Personīga” paudis Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Einars Semanis, kurš šobrīd rezidē Rīgā.

Arvien turpina izskanēt informācija, ka Baltkrievija pievienosies Krievijas karam Ukrainā. NATO pauž redzējumu, ka nelikumīgi varu sagrābušais Lukašenko šobrīd gatavo vidi, lai attaisnotu Baltkrievijas ofensīvu.

Latvijas vēstnieks norāda, ka diktators Lukašenko uzmanīgi seko līdzi noskaņojumam sabiedrībā un militārajās aprindās. Pēc viņa teiktā nav noslēpums, ka Putins ir pieņēmis lēmumu par to, ka Baltkrievijai ir jādodas iekšā Ukrainā.

Lukašenko ir “jāatdod parādi” par 2020. gadu, kad Putins viņu atbalstīja, tāpat Latvijas vēstnieks vērš uzmanību uz to, ka Krievija ir pārstrukturējusi Baltkrievijas parādu un atvērusi robežu. Semeņa ieskatā šobrīd drīzāk ir jāuzdod jautājums, nevis “vai”, bet “kad” Baltkrievija ies karā.

Komentējot Baltkrievijas propagandas kanālu ietekmi uz sabiedrību, viņš norāda: “Tiek spēlēts abos virzienos. Lukašenko ir… Kad tu skaties uz to, tas ir vienkārši neticami. Tas ir viens miera balodis kopā ar kara ērgli.”

Viņš piekrīt tam, ka brīva Ukraina nozīmēs arī brīvu Baltkrieviju