Latvijas Radio aicina NEPLP izvērtēt Beltes publiskos izteikumus

VSIA „Latvijas Radio” vērš Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) uzmanību un lūdz sniegt savu vērtējumu par VSIA „Latvijas Televīzija” valdes priekšsēdētāja Ivara Beltes publiskajiem izteikumiem, kuri, pēc „Latvijas Radio” domām, nav abu sabiedrisko mediju sadarbību veicinoši, neatbilst labas pārvaldības principiem un nav ētiski pieņemami.

7.janvārī īsi pēc plkst.15:00 Ivars Belte viesojās Latvijas radio 5 – Pieci.lv raidījumā „Domnīca” žurnālista Didža Melbikša vadītajā rubrikā „Neērtie jautājumi”. Uz jautājumu par I.Beltes dalību NEPLP izsludinātajā konkursā uz „Latvijas Radio” valdes locekļu amatiem, I.Belte atbildēja: „Man bija viens tāds sapnis, ko es nosapņoju [..], ļoti reālistisks. Jānis Siksnis ir aizgājis pie vairākām politiskām partijām, ir parunājis par mūsdienu situāciju valstī un šajā te sapnī viņš arī vienojās par kādu tālāku dzīvi. Viņš varētu būt [Latvijas Radio] valdes priekšsēdētājs un īstenībā ir arī jāvienojas par kaut kādiem procesiem, kā tas notiks tālāk. Un tālāk tā otra daļa sapnim bija tāda, ka šis pats Latvijas Radio valdes priekšsēdētājs aiziet pie saviem darbiniekiem un saka tā: ziniet, draugi, vajadzīgs atbalsts un es garantēju to, ka nekas šajā pasaulē nemainīsies, nekas nemainīsies šajā uzņēmumā zem nosaukuma „Latvijas Radio”. Deviņdesmit. [..] Mans sapnis bija tik reālistisks, ka man likās, ka man varbūt vajadzētu kaut ko darīt un es sacerēju tādu, īstenībā, ļoti smuku plāniņu, ko es darītu, ja es būtu valdes priekšsēdētājs. Tas, ka manas izredzes šajā konkursā nebija tik lielas – to es apzinājos, taču mani zināmā mērā tramīgu darīja mans sapnis.”

„Latvijas Radio” uzskata, ka tik absurdas vīzijas publisks izklāsts nav sabiedriskā medija vadītāja cienīga rīcība, it īpaši ja pēc būtības vērsta pret saviem tuvākajiem kolēģiem. Šāds solis neveicina „Latvijas Radio” un „Latvijas Televīzijai” tik svarīgo savstarpējo sadarbību, ko abi mediji jau sākuši un turpinās arī nākamajos gados.

„Latvijas Radio” kategoriski noraida I.Beltes teikto, lūdzot NEPLP izvērtēt šos izteikumus un aicina ierobežot bezatbildīgu viedokļu paušanu publiskajā telpā.