Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas vadītājs: Slodze pieaug gan uz mācību procesa organizāciju, gan uz vecāku pleciem

Pandēmijas radīto izaicinājumu risināšana skolās prasa ļoti daudz resursu, tāpēc skolēnu vecākus aicinu būt saprotošiem, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas vadītājs Rūdolfs Kalvāns.

“Gan skolu vadība, gan skolotāji ir diezgan izdeguši. It kā neliels pārtraukums, bet vislielāko slodzi un objektīvas problēmas rada šis hibrīdprocess. Tā vēlme vai vajadzība nodrošināt mācību stundas gan mērķu grupai, kas atrodas mājās, gan tai, kas atrodas klasē,” sacīja Kalvāns.

“Daudz kur būs jāpiekāpjas un jāsaprot, un bērna intereses nedaudz jānoliek malā, jo pedagogi ir būtiskākais intelektuālais resurss,” aicinot vecākus būt saprotošiem, sacīja Kalvāns.

Pēc viņa teiktā, pašlaik ik nedēļu parādās informācija gan par Covid-19 inficētiem skolēniem, gan kontaktpersonām dažādās klašu grupās: “Šobrīd statistiski ir jūtams, ka slodze pieaug gan uz mācību procesa organizāciju, gan vecāku pleciem.”

“Skolu vadība šobrīd faktiski cīnās tikai un vienīgi ar administratīviem jautājumiem, teikšu godīgi, mēs līdz tiem skaistajiem, labajiem satura jautājumiem, mācību tiešajiem jautājumiem netiekam,” sacīja Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas vadītājs.

“Zīmīgi, ka paši vecākie skolēni, 12. klases turas ļoti braši, gatavojas eksāmeniem un ir klātienē, pārējam posmam, arī kolēģiem, kam sākumskola, šobrīd statistiski ir pilnīgi jūtami, ka šī slodze pieaug gan uz mācību procesa organizāciju, gan uz vecāku pleciem,” norādīja Kalvāns.