Latvijas Bankas prezidents: Valstis, kuras pirmās uzvarēs vīrusu, pirmās arī atgūsies

Ļoti liels plus Latvijas ekonomikai ir spēja ātri reaģēt, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.

Pēc viņa sacītā, valstis, kuras pirmās uzvarēs vīrusu, pirmās arī atgūsies. “Latvijai ir jāizmanto krīzes dotās iespējas, lai sagatavotu savu ekonomiku un nenogulētu to startu, kas sāksies pēc Covid-19 pandēmijas beigām,” sacīja Kazāks.

“Mēs redzam, ka mūsu ekonomika ir samērā labi diversificēta – nozaru dinamika viena otru papildina, ja vienā sektorā ir “ļoti štruntīgi”, tad cits sektors to vezumu var turpināt vilkt uz priekšu. Tā viennozīmīgi ir laba lieta. Noturība pret krīzēm, spēja ātri reaģēt, tas viennozīmīgi Latvijas ekonomikai ir milzīgs plus, un šī lieta nākotnē ir jāspēcina un jāstiprina,” sacīja Kazāks.

Viņa vērtējumā, nepieciešams izvirzīt augstus mērķus un censties nenogulēt startu, kas pēc Covid-19 beigām visā pasaules ekonomikā būs.

“Ja nebūs veselības, nebūs arī ekonomikas izaugsmes. Tāpēc primāri jāierobežo vīrusa izplatība. Esam veseli, tad arī spēsim strādāt,” uzsvēra ekonomists.

Tāpat Latvijas Bankas prezidents vērsa uzmanību uz to, ka pēc pandēmijas pasaule būs mainījusies. Piemēram, attālinātais darbs un digitālo tehnoloģiju izmantošana kļūs krietni plašāka. Tāpēc jābūt gataviem jaunam veidam, kā strādāt:”Mēs neatgriezīsimies tieši tādā pasaulē, kāda tā bija pirms Covid-19. Pasaule būs mainījusies,” teica Kazāks.

Foto: Valsts kanceleja