Latvija saņēmusi vēl 6825 vakcīnas pret Covid-19

Valsts asinsdonoru centrā (VADC) pirmdien saņemta trešā ražotāja “Pfizer” un “BioNTech” vakcīnas pret Covid-19 piegādes daļa, liecina centra ieraksts mikroblogošanas vietnē “Twitter”.

“Šorīt VADC saņēma ražotāja “BioNTech-Pfizer” vakcīnas “Comirnaty” trešo piegādes daļu ar 6825 vakcīnām,” pausts paziņojumā.

Līdz ar to Latvija līdz šim saņēmusi 30 225 “Comirnaty” vakcīnas devu.

8. janvārī Ministru kabinets lēma piešķirt papildu 23 miljonus eiro, lai Veselības ministrija varētu iegādāties vēl līdz 1 403 000 papildus vakcīnu devām no vakcīnu ražotāja BioNTech-Pfizer. Tas dos iespēju Latvijā vakcīnu saņemt papildu 701 500 iedzīvotājiem. Tāpat veselības ministrs būs pilnvarots nepieciešamības gadījumā pieteikties papildu vakcīnu devu pasūtīšanai.

Šobrīd Latvija ir pieteikusies uz 5 ražotāju – “BioNTech” un “Pfizer”, Moderna Biotech Spain, S. L, AstraZeneca un Johnson & Johnson un CureVac – izstrādātām vakcīnām. Minēto vakcīnu kopējais apjoms ir 4 060 536 vakcīnas devas, ar ko var nodrošināt 2 429 939 cilvēku vakcināciju.

Lai gan šis ir liels apjoms, Latvijai šobrīd jārēķinās ar to ražotāju vakcīnām, kas jau ir reģistrētas un pieejamas Eiropas Savienībā, tāpēc tiek izmantotas visas iespējas pieteikties papildu vakcīnu devām.

Plānots, ka papildu vakcīnu devas no BioNTech-Pfize Latvija varētu saņemt gada otrajā pusē.