Latvijā sāk tirgot jauno budžeta klases viedtālruni – Lumia 535

No 2015. gada sākuma Latvijas tirgu ir sasniedzis pirmais “Microsoft Lumia” budžeta klases viedtālrunis “Microsoft Lumia 535”. Šis modelis ir pirmais izlaistais viedtālrunis, kuru vairs nerotās bijušā Somijas mobilo telefonu giganta “Nokia” zīmols.

Lielāko daļu mobilo telefonu tirdzniecības vietu “Microsoft Lumia 535” sasniegs līdz janvāra beigām, un tā aptuvenā cena būs 130 eiro.

Jaunais viedtālrunis “Microsoft Lumia 535″ ir aprīkots ar “Windows Phone 8.1 Lumia Denim” operētājsistēmu, piecu collu qHD displeju,1905 mAh akumulatoru un “Snapdragon” 200 četrkodolu procesoru. Telefona atmiņas apjoms ir 8 Gb, taču to ir iespējams palielināt līdz pat 128 Gb.

Tāpat “Microsoft Lumia 535″ ir aprīkots ar piecu megapikseļu aizmugurējo kameru un piecu megapikseļu platleņķa priekšējo kameru.

Jau iepriekš vēstīts, ka uzņēmums plāno vairāk pievērsties “Lumia” zīmolam, pakāpeniski atkāpdamies no “Nokia” un “Windows Phone” zīmoliem.

Palielinoties finansiāliem zaudējumiem, 2013. gadā “Nokia” zīmols tika pārdots “Microsoft”. Kopš 2011. gada vadošais mobilo telefonu ražotājs sāka zaudēt savu vietu tehnoloģiju tirgū, konkurences cīņā nespējot uzvarēt Dienvidkorejas kompāniju «Samsung».