Latvija kļuvusi par atpazīstamu medicīnas tūrisma galamērķi

Medicīnas eksports Latvijā ar katru gadu paaugstinās par 10 %, taču joprojām nav vienotas stratēģijas, kā šo nozari attīstīt valstiskā līmenī, vēsta LNT raidījums “900 sekundes”.

Pateicoties zinātnieku sasniegumiem, Latvija ir kļuvusi par atpazīstamu medicīnas tūrisma galamērķi. Piecu gadu laikā ir desmitkāršojies to pacientu skaits, kas ādas vēzi brauc ārstēt uz Latviju. Pacienti tiek ārstēti ar Latvijā ražotu medikamentu “Rigvir”.

Šogad novērojama pastiprināta ASV iedzīvotāju interese par iespēju ārstēties Latvijā.

Latvijas Medicīnas eksporta asociācija lepojas ar ārzemju pacientu augsto novērtējumu un uzskata, ka tādi sasniegumi būtu vēlami arī citās medicīnas nozarēs. Trūkst kopīgas politikas, kā attīstīt medicīnas tūrismu valstiskā līmenī.

“Šobrīd katra klīnika mēģina pacientus atrast saviem spēkiem, taču tādas lielas kustības, saspēles vai atbalsta nav. Katrs strādā kā nu mācēdams,” atklāj Latvijas Medicīnas eksporta asociācijas prezidents Olafs Slūtiņš.

Vienota stratēģija palīdzētu valstij gūt peļņu, kā arī piesaistītu jaunus pacientus. Ārvalstu pacients, kurš Latvijā ārstē ādas vēzi, par medicīnas pakalpojumiem valstī atstāj vairākus tūkstošus euro.

Pagājušogad Latvijā apkalpoti aptuveni 9000 ārvalstu pacienti.

Melanoma ir viena no agresīvākajām vēža formām, to ir iespējams veiksmīgi ārstēt, laicīgi konstatējot problēmu un vēršoties pie ārstiem. Galvenie melanomas un ādas vēža rašanās iemesli – ultravioletais starojums un mehāniskā iedarbība.