Latvijā gaidāma sviesta cenas samazināšanās

Lai arī sviesta cena Latvijā aizvien ir salīdzinoši augsta, tuvākajā laikā tā varētu samazināties, prognozēja Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) vadītāja Ingūna Gulbe.

Pērn Latvijas iedzīvotāji pauda sašutumu par sviesta cenu atšķirību dažādos veikalos un steidza to izpirkt. Tuvākajos mēnešos gan sviestai cenai vajadzētu kristies, žurnālistiem norādījusi AREI vadītāja Ingūna Gulbe.

Viņa pauž, ka globālajā tirgū sviesta cenām ir tendence samazināties jau kopš pērnā gada, kas nozīmē, ka arī Latvijā, kur tā vēl joprojām ir salīdzinoši augsta, tā varētu samazināties.

AREI vadītāja piebilda, ka kopumā vairumam pārtikas produktu Latvijā cenas šogad saglabāsies stabilas, ar nelielu pieauguma tendenci.

Kā liecina Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) aplēses, periodā no 2016.gada līdz 2017. gada sākumam sviesta cena bija pieaugusi par 8%.

Vidējā cena sviestam (82%) 2016. gada martā bija 7,90 eiro kilogramā, cena 2017. gada martā – 8,55 eiro kilogramā, savukārt maijā vidēja cena sviestam nedaudz saruka līdz 8,35 eiro par kilogramu.

Foto: Pixabay