«Laima» un «NP Foods» lūdz palīdzību valsts amatpersonām, lai apturētu reiderismu

Saldumu ražotājas AS «Laima» un citu «NP Foods» grupas uzņēmumam ir aizdomas par reideru uzbrukumu. Sakarā ar aizdomām uzņēmumu valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis ir nosūtījis iesniegumu valsts amatpersonas ar lūgumu palīdzēt apturēt reiderisma mēģinājumu pret Latvijas vadošajiem saldumu ražotāju uzņēmumiem “Laima” un “Staburadze” , kā arī citiem «NP Foods» grupas uzņēmumiem.

Kā informē AS “Laimas” sabiedrisko attiecību speciāliste Rita Voronkova, tad reiderismu pret nacionālā mēroga uzņēmumiem ”Laima” un “Staburadze” mēģinājuši veikt jau iepriekš reiderisma uzbrukumos aizdomās turētais advokāts Mārcis Miķelsons un tiesu izpildītājs Jānis Lazdāns.

Miķelsona vārds plašākā sabiedrībā izskanēja saistībā ar Latvijā pazīstamiem arhitektu birojiem piederošās SIA “Latvijas Projektēšanas sabiedrība” lietu. Tiek ziņots, ka 2010. gadā uzņēmumā tika nelikumīgi ievēlēta valde, kas nodarbojusies ar reiderismu, cenšoties panākt uzņēmuma maksātnespēju.

AS ”Laimas” nosūtītajā paziņojumā valsts amatpersonām tiek uzsvērts, ka ļaunums tiek nodarīts ne tikai uzņēmējdarbībai, bet arī sabiedrībai, norādot, ka maldinot tiesu institūcijas vienmēr pastāv iespējamība, ka var tikt nodarīts kaitējums. Paziņojumā uzņēmuma vadība lūdz valsti iesaistīties un nodrošināt Latvijas sabiedrības un uzņēmuma interešu aizstāvību.

Medijiem sūtītajā paziņojumā, uzņēmums norāda, ka Miķelsons, izmantojot savas dzīvesbiedres ārzonas uzņēmuma “Menard Port LLC” starpniecību, ir veicis virkni likumpārkāpumus, lai vērstos pret Latvijas lielākajiem saldumu ražotājiem “Laima” un “Staburadze”, panākot uzņēmuma darbības paralizēšanu. Uzņēmums norāda, ka šī rīcība uzskatāma par vēršanos pret Latvijas valsti.

Miķelsons tiesā iesniedzis maldīgu prasību pret vairākiem uzņēmumiem, tostarp pret “Laima” un “Staburadze”, kurai nav nekādas savstarpēju darījumu ar uzņēmumiem, kuru vārdā Miķelsons ir cēlis prasību. Tiesnese Doloresa Bambere, pamatojoties vienīgi uz “Menard Port LLC” maldinošiem apgalvojumiem, pieņēmusi lēmumu par “Menard Port LLC” prasības nodrošināšanu, apķīlājot vairākus uzņēmuma kontus.

Tieneses lēmums ir apgrūtinājis un nodarījis būtiskus zaudējumus uzņēmuma saimnieciskajai darbībai. Kā arī tiesā nav ņemts vērā fakts, ka uzņēmumi nav īstie atbildētāji iniciētajā procesā. Kā uzskata ”NP Foods” grupas amatpersonas, tad šāda nepamatota atbildētāju saimnieciskās darbības apgrūtināšana un daļēja naudas līdzekļu apķīlāšana ir atzīstama par Satversmē 92.pantā garantēto tiesību uz taisnīgu tiesu un 105.pantā garantēto tiesību uz īpašumu aizskārumu.

Ņemot vērā tiesiskos aspektus, ”NP Foods” ir vērsies tiesā ar pieteikumu atcelt minētos apgrūtinājumus uzņēmējdarbībai.

Saņemtais iesniegums jau ir Ekonomikas ministrijas, Tieslietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas, kā arī Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas apstiprināts.

BNA Latvia