Lai veicinātu PVN iekasēšanu, Polijā organizēs “čeku loteriju”

Polijas valdība plāno organizēt pirmo tautas “čeku loteriju”, kuras mērķis ir veicināt budžeta ienākumus no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) iekasēšanas.

Polijas valdība pievienojusies citām valstīm, ieviešot “čeku loterijas”, kurā iespējams laimēt automašīnu un citas vērtīgas balvas.

Nācijas ekonomiskā izaugsme galvenokārt balstās uz vietējo pieprasījumu, bet nozīmīgs ir arī nodokļu nemaksāšanas veids. Cīņa ar izdevumu palielināšanu kļuvusi par valdības problēmu pavisam nesen.

Kā norāda Polijas finanšu ministra vietniece Izabela Leščina, loterijas mērķis ir mudināt pircējus veicināt godīgas ekonomiskās aktivitātes, piebilstot, ka ikviens, kurš reģistrēs vismaz 10 zlotus (2,35 eiro) vērtu pirkumu, varēs pretendēt uz vērtīgām balvām, tai skaitā automašīnām, planšetdatoriem un portatīvajiem datoriem.

Paredzēts, ka loterijas darboties veselu gadu. Ikviens Polijas iedzīvotājs vecumā no 18 gadiem varēs piedalīties šajā loterijā. Pirmā izloze notiks jau šī gada 16.novembrī.

Polijā PVN likme ir 23% un dēļ izvairīšanās no PVN samaksas valsts budžets ik gadu cieš zaudējumus aptuveni 40 miljardu zlotu (9,4 miljardi eiro) vērtībā.

Šāda veida loterijas rīkotas arī Slovākijā, Maltā, Portugālē un Taivānā.