Kučinskis: Lai nekavētu procesu, varam strādāt pie valdības deklarācijas

“Apvienoto sarakstu” pārstāvošais Māris Kučinskis intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pauda – lai nekavētu procesu, jāsāk strādāt pie valdības deklarācijas.

“Viss, kas izskanējis publiskajā telpā, ir pa vidu. Tālāk ejam, bet priekšā vēl ir divi budžeta semināri. Bez naudas un skaidri zināmas nākotnes par veselības aprūpi mēs tā uzreiz nevaram pateikt. Bet, lai nekavētu procesu, varam strādāt pie valdības deklarācijas,” sacīja Kučinskis.

Kučinskis uzsvēra, ka “Apvienotais saraksts” nebremzē kustību, taču esot vajadzīga skaidrība par to, ko katra no iesaistītajām pusēm piedāvā.

“Iepazināmies ar gaidāmo budžetu, bet vajadzētu lielāku detalizāciju. Apzinoties, ka uz priekšu ir jāiet, vadoties no vārdiem “solidāra atbildība”, gribam, lai par drošības, veselības bloku valdība apzinās situāciju, naudas ir tik, cik budžets ir paredzēts,” pauda politiķis.

“Memorands nebūtu nosaucams par deklarāciju, jo tas bija vienpusējs dokuments ar kādām varbūt četrām labām lietām, bet pārējās ir aizmirstas,” izteicās politiķis.

Kā zināms, JV, AS un NA parakstījušas sadarbības memorandu, kurā citstarp politiskie spēki par sasniedzamajiem mērķiem izvirzījuši valsts drošības uzlabošanu, veselības aprūpes pilnveidošanu, Latvijas enerģētiskās pašpietiekamības nodrošināšanu un apņēmušies nesaudzīgi cīnīties pret korupciju. Panākta arī vienošanās, ka valdībā būs Klimata un enerģētikas ministrija, atsakoties no sākotnējā nodoma tai pievienot arī ar vidi saistītus jautājumus.

Tāpat JV piedāvājusi atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, kur tai pienāktos sešas ministrijas un premjera postenis, bet AS un NA – katrai pa četrām ministrijām.

Foto: Saeimas kanceleja