Dzintars: Nav ne mazāko šaubu, ka ir panākta vienošanās par atbildības sfēru sadali

Vakar, 14. novembrī, valdības veidošanas sarunu vadītājs Krišjānis Kariņš (JV) medijiem pavēstīja, ka trīs politiskie spēki vienojušies par ministru portfeļu dalījumu nākamajā valdībā. Taču vien dažas stundas pēc šī paziņojuma AS pārstāvis un 14. Saeimas deputāts Andris Kulbergs Latvijas Televīzijas raidījumā “Šodienas jautājums” norādīja, ka šāda vienošanās nav panākta.

Šorīt intervijā LTV, komentējot Kulberga apgalvojumus, Raivis Dzintars no Nacionālās Apvienības sacīja: “Es gribētu to norakstīt uz tādām komunikācijas un interpretācijas grūtībām. Protams, ka gala vienošanās ir tad, kad ir vienošanās par visu, kas šobrīd vēl nav. Tas, par ko vakar vairs šaubu nebija, ka visas trīs puses akceptē to piedāvājumu, ko Krišjānis Kariņš bija licis galdā kā bāzi tālākam procesam.”

“Visas trīs politiskās organizācijas pārstāvji sēdējā vienā telpā un nav ne mazāko šaubu, ka tika panākta vienošanās par atbildības sfēru sadali. Protams, tas nenozīmē, ka ir panākta vienošanās par visiem pārējiem soļiem – deklarāciju, nosacījumiem, detaļām,” pauda Dzintars.

Tikmēr AS politiķis un 14. Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns atzina, ka panāktā vienošanās par atbildības jomu sadalījumu nākamajā valdībā ir tikai konceptuāla.

“Mums joprojām ir palikuši atvērtie jautājumi, it sevišķi tie, kas ir saistīti ar veselības sektoru, kur mums nav skaidra atbilde, kāpēc tieši “Apvienotajam sarakstam” tas ir iespēlēts,” žurnālistiem izteicās Smiltēns.

Foto: Saeimas kanceleja