Krievijas uzraudzības dienests interesējas par Baltkrievijas preču izcelsmi

Krievijas veterinārais un fitosanitārais uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” izrādījis interesi par Baltkrievijas ievestajiem kivi, āboliem, citrusaugļiem un citiem produktiem.

Dienests lūdzis Baltkrievijas lauksaimniecības ministrijas paskaidrojumus saistībā ar pārtikas piegādēm uz Krieviju.

“Rosseļhoznadzor” radušies jautājumi par citrusaugļiem, salātiem, melonēm, papaiju, āboliem, bumbieriem, aprikozēm, ķiršiem un dažādiem citiem produktiem, ko Baltkrievija neraksturīgā daudzumā ieved Krievijā. To piegādes septiņos mēnešos pieaugušas vairāk nekā divas reizes.

“Aizdomas radījušas, piemēram, kivi piegādes, kas sasniegušas desmit tūkstošus tonnas, taču Baltkrievijā tik daudz šo augļu neaug,” norāda dienests.

“Rosseļhoznadzor” vērsis uzmanību arī uz to, Baltkrievijas augļiem un dārzeņiem esot “neraksturīgs termiņš”.

“Tas viss noved pie tā, ka sanāk, ka Krievijā ienāk zemenes, upenes un avenes ar Baltkrievijas nosaukumu, taču to izcelsme ir no trešajām valstīm,” norāda Krievijas amatpersonas.

Šī nav pirmā apelācija par šo jautājumu, kas adresēts Baltkrievijas kolēģiem, bet kopš pagājušā gada beigām Minska nav atbildējusi uz lūgumiem no Maskavas puses.

Jau vēstīts, ka gada pirmajos piecos mēnešos Minska eksportēja 916,400 tonnas pārtikas produktu, kuru piegāde no noteiktām valstīm, ir aizliegta, salīdzinot ar 568,300 tonnas tajā pašā periodā pagājušajā gadā.

Pašlaik Baltkrievija ir galvenais kivi piegādātājs uz Krievijas tirgu. Kivi eksports pieaudzis par 151%. Jāatzīmē, ka Baltkrievija ir kļuvusi par ievērojami lielāko spēlētāju Krievijas tirgū. Ābolu eksports pieaudzis par 96%, un citrusu par 60%.