Krievijas premjerministrs Vladimirs Putins piedraudējis pārskatīt attiecības ar Eiropas Savienību

Krievijas premjerministrs Vladimirs Putins preses konferencē Sočos paziņojis par iespējamu attiecību pārskatīšanu ar Eiropas Savienību, vēsta aģentūra „RIA Novosti”. 23. martā Starptautiskajā investīciju konferencē Briselē jautājums par Ukrainas gāzes transporta sistēmas modernizāciju ticis izlemts bez Krievijas delegācijas līdzdalības. „Ja Krievijas intereses tiks ignorētas, tad arī mums nāksies pārskatīt savstarpējo attiecību principus,” – teica Putins.

Putins arī nodēvēja par „nepārdomātu un neprofesionālu” konferences gala deklarāciju par Ukrainas gāzes transporta sistēmas modernizēšanu. Deklarācijā Ukraina piekrita nodrošināt sava gāzes tirgus caurspīdību, un arī ļaut ieinteresētajām kompānijām piekļūt pazemes gāzes glabātavām savā teritorijā. Pēc gala deklarācijas pieņemšanas Krievijas delegācija pameta Starptautisko investīciju konferenci. Pēc delegācijas pārstāvju vārdiem, dokuments neatspoguļo Krievijas intereses.

Līdz konferencei Krievija izteica vēlmi piedalīties Ukrainas gāzes transporta sistēmas modernizācijā. Taču Ukraina vienojās ar Briseli par kredīta piešķiršanu bez Krievijas līdzdalību projektā. Pēc Ukrainas plašsaziņas līdzekļu rīcībā esošās informācijas, kredīta summa ir 2,5 miljardi dolāru.

Pirms tam Maskava piedāvāja privatizēt gāzes transporta sistēmu par 25 miljardiem dolāru. Taču Ukrainas pārstāvji paziņoja, ka nevēlas nodot gāzes transporta sistēmu, kādas citas valsts vai privātu investoru rokās.

Avots: www.2v.lv