Krievijas lauksaimniecības ministrs atbalsta pārtikas embargo importa kriminalizāciju

Krievijas lauksaimniecības ministrs Aleksandrs Tkačevs izrādījis atbalstu Federālais muitas dienesta publicētam likumprojektam, kas liecina, ka aizliegtie ārzemju pārtikas produkti uzskatāmi par “stratēģiski importētiem” un atkārtotas klasifikācijas iestādēm turpmāk ļaus celt apsūdzību krimināllietās, paredzot cietumsodu līdz septiņiem gadiem kontrabandā iesaistītām privātpersonām un uzņēmumiem.

Jau vēstīts, ka Krievijas muitas amatpersonas izstrādājušas likumu, kas paredz ārvalstu pārtikas produktu kontrabandu sodītu bargāk. Tā vietā, lai naudas sods būtu starp 100,000 un 300,000 rubļu, tas varētu tikt piemērots līdz 1 miljonam rubļu, kā arī uzņēmumiem un privātpersonām draudētu cietumsods līdz septiņiem gadiem. Līdz šim šāda veida pārkāpumiem pastāv tikai administratīvā atbildība.

“Kāpēc gan nē? Pasaule ar stingriem noteikumiem attiecas pret kontrabandistiem, un ja tu pārkāpj šos noteikumus, tad tevi gaida desmit gadu liegums iebraukt valstī. Un kā var būt citādi? Mēs aizstāvēsim savus cilvēkus,” intervijā TV kanālam sacīja Tkačevs, paužot pilnīgu atbalstu idejai par pārtikas embargo produktu importa sodīšanu.

Jau vēstīts, ka atriebjoties Rietumvalstīm par sankcijām, Krievijā pieņemts likums, kas pieļaus, ka tā vietā, lai pārtika tiktu sūtīta atpakaļ, tā tiks iznīcināta un ne tikai uz robežas, bet arī veikalos un noliktavās, ja tiks tajos atrasti pēc kontroles iestāžu pārbaudēm.