Grieķijas deputāti no partijas “Syriza” veidos jaunu partiju

Grieķijas deputāti no valdošās kreisās partijas “Syriza” ir izlēmuši veidot jaunu, paši savu partiju, pēc tam, kad ministru prezidents un partijas līderis Aleksis Ciprs ceturtdien atkāpās no amata, bruģējot ceļu jaunās vēlēšanām.

Šāds paziņojums nāca klajā pēc tam, kad Ciprs zaudēja atbalstu no daudziem viņa paša partijas deputātiem jaunās vienošanās ar Eiropas kreditoriem dēļ.

Grieķijas plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka 25 “Syriza” deputāti pievienosies jaunai partijai, kuru sauks “Laiki Enotita” jeb “Popular Unity”.

Partijas līderis būs bijušas enerģētikas ministrs Panagiotis Lafazanis, kurš kategoriski iebilda pret jauno finanšu aizdevuma plānu.

Preses konferencē Atēnās, Lafazanis paziņoja, ka viņš ir gatavs ievērot jūlijā notikušā referenduma rezultātus, kurā 61% grieķu parādīja, ka neatbalsta aizdevuma nosacījumus.

“Ja tas priekš mums būs nepieciešams, lai atceltu memorandu, mēs pametīsim eirozonu,” viņš piebilda laikrakstam.

Jau vēstīts, ka Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs ceturtdien vakarā paziņojis par atkāpšanos no amata un izsludinājis ārkārtas vēlēšanas.

“Es tuvākajā laikā tikšos ar republikas prezidentu un iesniegšu savu un savas valdības atkāpšanās rakstu,” televīzijā uzrunājot tautu, ceturtdien paziņoja Ciprs.

Jauns vēlēšanu datums nav oficiāli paziņots, taču tiek pieļauts, ka tas varētu būt septembra vidus.