Krievijas gaļas pārstrādātājus satrauc sāls importa aizliegums

Krievijas Federācijas gaļas pārstrādātāju savienība ar vēstuli vērusies lauksaimniecības ministrijai, lūdzot izslēgt no pārtikas embargo saraksta sāli, kas satur 0,4 – 0,65 % nātrija nitrītu. Savienība uzsver, ka citādi nebūs iespējams ražot 90% gaļas produkcijas.

Sāli ar šo saturu neražo Krievijas teritorijā, taču gaļas pārstrādātājiem ik mēnesi nepieciešams 2 – 2,5 tūkstoši tonnas.

Krievijas Ministru prezidents Dmitrijs Medvedevs prezidents parakstīja dekrētu par pārtikas embargo saraksta papildināšanu, tajā iekļaujot arī sāli, liecina Kremļa paziņojums. Aizliegums stāsies spēkā 1. novembrī.

Lielākais sāls piegādātājs uz Krieviju ir Ukraina, kas saskaņā ar ražotāju un piegādātāju asociācijas datiem, laika posmā no jūlija līdz šā gada septembrī, kad kļuva zināms par plānoto aizliegumu, palielināja savu eksportu uz Krieviju. Ukrainas sāls pārvadājumi pieauguši par 49,5%, salīdzinot ar to pašu periodu 2015.gadā. Augustā sāls imports pieaudzis 2,5 reizes. Jūlijā un septembrī, saskaņā ar aplēsēm, imports pieauga par 46% un 21%.

“Alternatīvu pārtikas sāls piegādātāju nav, kas nozīmē, ka 90% gaļas produkciju nebūs iespējams ražot,” teikts vēstulē.

No nākamā gada gan arī iekšzemes uzņēmēji uzsāks sāls ražošanu, arī Baltkrievija palielinās šīs produkcijas eksportu uz Krieviju. Valdība mierina, ka alternatīvas būs.

Foto:maxknoxvill/https://pixabay.com/en/users/maxknoxvill-1430265//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/